Pawilon brazylijski na światowym EXPO 2015

Na światowym EXPO 2015, rząd brazylijski chciał pawilon, który będzie reprezentował Brazylię jako jednego z największych producentów żywności na świecie, podkreśli potrzebę balansu między naturą a ludźmi i da osobą odwiedzającym, niesamowite „show” jakie jest oczekiwane po kraju takim jak Brazylia.

Pomysłem architekta było zapewnienie odwiedzającym przeżyć, które reprezentują wartości Brazylii i aspiracje ich agrokultury i natury. Pracując przy tym projekcie – sieci połączeń – architekt skontaktował się z KOMPAN, aby dostarczyli 160 metrów sieci COROCORD. Tworząc strukturę przypominającą falę, sieć komunikowała poczucie balansu potrzebną, aby po niej się poruszać. Tego samego balansu potrzebnego, do dialogu z naturą. Chodzenie po sieci, 7 metrów ponad ziemią, dało poczucie unoszenia się nad ziemią i dostarczyło rozrywkę i inspirację tysiącom ludzi, którzy odwiedzili tego dnia brazylijski pawilon na EXPO.

Architekt Carmela Rocha z Atelier Marco Brajovic wspomina, że proces powstawania był ekscytujący i dodaje „Pracowanie nad takim projektem było niesamowicie wymagające. Głównie przez zaangażowanie wielu osób: inżynierów, architektów, producentów, instalatorów i wielu innych, wszyscy pracowali razem, aby osiągnąć cel. Śmiało mogę powiedzieć, że nam się udało.”

KOMPAN był idealnym partnerem w trakcie całego procesu, dając nam nie tylko oczekiwany efekt, ale również pełen profesjonalizm i wsparcie w trakcie trwania projektu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wzruszeni rezultatem: osoby odwiedzające są zachwycone i wchodzą w interakcje z brazylijskim pawilonem. 

Największa na świecie sieć do wspinaczki dostarcza rozrywki i inspiruje

W rzeczywistości, ta sieć stała się największą siecią do wspinaczki na świecie - tworząc niesamowite przeżycia dla osób w każdym wieku.

Fizyczna

Emocjonalna

„Pracowanie nad takim projektem było niesamowicie wymagające. Głównie przez zaangażowanie wielu osób: inżynierów, architektów, producentów, instalatorów i wielu innych, wszyscy pracowali razem, aby osiągnąć cel. Śmiało mogę powiedzieć, że nam się udało!”

Carmela Rocha

Architekt

Atelier Marco Brajovic

Pawilon brazylijski

Mediolan, Mediolan 34236, Włochy