COROCORD™ Materiały Najwyższej Jakości

Opacowane z myślą o trwałości

3-elementer.jpg

Maszt stalowy

W centrum konstrukcji Spacenet znajduje się maszt, wykonany z wysokiej jakości stali w technologii bezszwowej. Zastosowana konstrukcja masztu w postaci podpory wahliwej ma korzystne właściwości statyczne i wyrównuje drgania występujące w konstrukcji Spacenet. Maszty są standardowe cynkowane ogniowo, a opcjonalnie dostępne jest też malowanie proszkowe w kolorach RAL.

Liny Corocord

W urządzeniach Corocord stosowane są specjalne liny sześciosplotowe typu „Herkules” z ocynkowanymi drutami stalowymi i rdzeniem z drutu stalowego – niemal niepodlegającego zużyciu. Każdy splot jest szczelnie owinięty przędzą z tworzywa PES, która jest wtapiana na każdą pojedynczą żyłę, tak więc po zdarciu wierzchnich włókien w wyniku oddziaływania tarcia każda żyła jest nadal chroniona przez twardszą powłokę PES, dzięki czemu są wysoce odporne na zużycie i akty wandalizmu. Wzmocnione liny Corocord są produkowane wyłącznie przez Corocord i stosowane w konstrukcjach Spacenet i urządzeniach linowych Corocord. A na wszelki wypadek – zużyte lub zniszczone segmenty liny można wymienić na miejscu. 

Zaciski 'S' 

Zaciski "S" Corocord są używane jako uniwersalne połączenia w produktach Corocord. Są wykonane ze stali nierdzewnej i mają średnicę 8 mm. Końce są zaokrąglone, a cały łącznik jest zaciskany na linie za pomocą specjalnej prasy hydraulicznej. W związku z tym nie można ich usunąć przy użyciu tradycyjnych narzędzi. 

PP-Coconut-Rope.jpg

LINA POLIPROPYLENOWA TYPU KOKOSOWEGO

Stosowana w naszych produktach lina polipropylenowa typu kokosowego ma średnicę 150 mm. Rdzeń wewnętrzny z drutu stalowego ma nasadki na obu końcach, które służą jako punkty mocowania liny do istniejących elementów łączących. 

SICHERUN.jpg

LINA ZABEZPIECZAJĄCA/ KOTWA BEZPIECZEŃSTWA

Każda główna lina (lina skrajna w rozwiązaniu Spacenet) wyposażenia z czterema punktami naprężania ma dodatkową linę zabezpieczającą. Na wypadek, gdyby jedno z głównych połączeń zawiodło, lina zabezpieczająca zapewnia stabilność konstrukcji Spacenet. 

Corocord-mast-membranes.jpg

MEMBRANY MASZTOWE COROCORD

Membrany Corocord składają się z odpornego na tarcie materiału o jakości odpowiedniej nawet dla przenośników taśmowych z doskonała odpornością na promieniowanie UV. Zostały one przetestowane i spełniają surowe wymagania w zakresie norm bezpieczeństwa. Osadzono w nich czterowarstwowy pancerz wykonany z tkaniny poliestrowej. Pancerz i dwie warstwy wierzchnie dają grubość całkowitą 7,5mm. W przeciwieństwie do zwykłych tkanin namiotowych o grubości 1-2 mm membrany te niezwykle trudno uszkodzić scyzorykiem. Membrany są dostępne w różnych kolorach.

Corocord-aluminium-Clamps.jpg

ALUMINIOWE ZACISKI COROCORD

Aluminiowe zaciski Corocord są używane jako łączniki między stalowymi słupami i linami. Dwa aluminiowe odlewy są łączone przy pomocy śrub. Umożliwia to zastosowanie zacisków o różnej wysokości. 

Corocord-membranes.jpg

MEMBRANY COROCORD 

Membrany Corocord wykonane są z gumy odpornej na ścieranie i promieniowanie UV ze wzmocnieniem w postaci czterowarstwowej tkaniny poliestrowej. Produkty Corocord z pancerzem i dwiema warstwami wierzchnimi mają grubość całkowitą 7,5 mm. Z uwagi na zastosowaną konstrukcje membrany są odporne na przecięcie i praktycznie niezniszczalne.