Design

Design

ŁĄCZĄC FUNKCJONALNOŚĆ, EMOCJE I ESTETYKĘ

Wspaniałe place zabaw inspirują dzieci w każdym wieku do zabawy i przez zabawę rozwijają młode ciała i umysły. Instytut Zabawy KOMPAN to dedykowana jednostka do tworzenia fantastycznych możliwości zabawowych z funkcjonalną stymulacją i atrakcyjnością wizualną.

Wspaniały design musi być estetyczny, przyciągać użytkowników i sprawiać, że będą chcieli wracać na plac zabaw. Co więcej wspaniały design musi rozwijać ogólne umiejętności dziecka. Dlatego Instytut to główna jednostka stojąca za wszystkimi testami każdego aspektu placów zabaw KOMPAN. Zanim rozpocznie się produkcja, wszystkie produkty przechodzą przez cztery fazy: badania przedprodukcyjne, warsztat wewnątrz placówki, wewnętrzne testy oraz rozwój produktu. Zapewnia to, że KOMPAN dostarcza wyjątkowe urządzenia, które koncentrują się na użytkowniku i są sercem wspaniałych placów zabaw. 

Eksplorując zalety wymagającej zabawy

 

Ten artykuł porusza kwestie ważnej roli emocji w dziecięcej zabawie. Place zabaw to miejsce, gdzie dzieci uczą się jak nawigować bezpiecznie w świecie. To ważna umiejętność, której dzieci mogą się nauczyć tylko przez działanie.

Wielu rodziców i dziadków uważa, że place zabaw są zbyt niebezpieczne. Jednakże badania pokazują, że dobre place zabaw rozwijają umiejętności fizyczne, a wymagająca zabaw uczy dzieci jak radzić sobie z ryzykiem. 

Dowiedz się więcej na temat zalet ryzykownej zabawy w tym artykule.

Kliknij poniżej i dowiedz się więcej

Design
Design

WARTOŚCIOWA ZABAWA - JAKO WAŻNY CZYNNIK DLA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH

 

Ważne części rozwoju takie jak umiejętności społeczne, poznawcze i językowe nie są częstą częścią badań na temat placów zabaw.

Dlatego Instytut Zabawy KOMPAN postanowił zbadać, jak działają urządzenia z szeroką gamą paneli aktywności, które wpływają na rozwój tych ważnych umiejętności.

Panele zabawowe zapewniają dodatkową warstwę zabawy i mogą być używane do rozwoju dziecięcych umiejętności społeczno-emocjonalnych i poznawczych.

Dowiedz się więcej artykule Instytutu Zabawy KOMPAN, aby dowiedzieć się w co i dlaczego powinni inwestować dyrektorzy szkół i architekci parków dla konkretnych grup wiekowych.

Kliknij poniżej i dowiedz się więcej

INNOWACYJNE PRODUKTY - KLUCZEM DO DŁUŻSZEJ ZABAWY

 

Place zabaw zostały zidentyfikowane jako miejsce w parku, w którym dzieci spalają najwięcej energii. Dlatego Instytut Zabawy KOMPAN zdecydował się przeprowadzić badania na temat częstotliwości użytkowania odnowionego placu zabaw Flag Pole Hill w Dallas, USA. Badania obejmują 177 wywiadów z osobami dorosłymi i 50 wywiadów z dziećmi. 

„Plac zabaw to wspaniałe miejsce dla zdrowia mojego dziecka i ważne miejsce, ponieważ daje możliwość zabawy na świeżym powietrzu”, wypowiedź jednego z rodziców. Badania przeprowadzone przez Instytut Zabawy KOMPAN pokazują, że 98% rodziców uważa, że place zabaw są ważne. Najważniejszymi czynnikami są pozytywny wpływ na zdrowie dziecka oraz świeże powietrze. Częstotliwość odwiedzania odnowionego placu zabaw Flag Pole Hill, który zachwyca dzieci i rodziców wzrosła o 77%.

73% rodziców uważa, że główną przyczyną odwiedzania placu zabaw są wyjątkowe urządzenia zabawowe. Aby plac zabaw był atrakcyjny ważnym jest posiadanie wyjątkowych urządzeń zabawowych dla różnych grup wiekowych. Szeroka różnorodność urządzeń zapewnia, że plac zabaw będzie atrakcyjny dla dzieci w każdym wieku i o każdych umiejętnościach. 

Kliknij i dowiedz się więcej

Design
Design

WYJĄTKOWY DESIGN - WYDŁUŻA CZAS ZABAWY

 

Niektóre z placów zabaw są bardziej interesujące i częściej odwiedzane od innych, dlatego Instytut Zabawy KOMPAN postanowił przeprowadzić badania na temat tego co sprawia, że plac zabaw staje się bardziej interesujący z perspektywy użytkownika. Badania zostały przeprowadzone na odnowionym placu zabaw w Parku Frimley Lodge w Wielkiej Brytanii.

Badania obejmują 262 wywiady z dorosłymi oraz 95 wywiadów z dziećmi.

Badania wykazały, że ponad połowa użytkowników regularnie odwiedzających plac zabaw zwiększyła częstotliwość wizyt po jego odnowieniu. 

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat badań i przeczytaj pięć rekomendacji Instytutu Zabawy KOMPAN dla projektowania atrakcyjnych placów zabaw, które zatrzymają dzieci na placu średnio na ponad 60 minut.

Kliknij i dowiedz się więcej

POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.