Dziecięcy rozwój a zabawa

Dziecięcy rozwój a zabawa

Rozwój

Zabawa i rozwój są połączone. Zabawa to jeden z siedmiu emocjonalnych stanów ludzkiego mózgu, łączy się ona z innymi emocjami takimi jak szczęście, strach i miłość. 

Dziecięcy rozwój fizyczny, społeczno-emocjonalny, poznawczy i kreatywny nie tylko jest wspomagany przez zabawę, ale również jest częścią zabawy. To dowód na to, że zabawa poza świetnie spędzonym czasem to fundament wszystkich części dziecięcego rozwoju. Instytut Zabawy KOMPAN nieustannie bada nowe sposoby wzbogacania placów zabaw o elementy wartościowej zabawy, aby wspierać dziecięcy rozwój. 

Place zabaw i dziecięcy rozwój mają korzenie w fizycznej zabawie, która niejednokrotnie może być szalona. Ale motywacja zabawy i wspaniałe place zabaw bazują na zabawie w odgrywanie ról, eksplorowanie materiałów jak piasek i woda oraz wielu więcej. 

Różne grupy wiekowe mają różne preferencje i wymagania. Instytut Zabawy KOMPAN rozpoznaje takie potrzeby w trakcie projektowania urządzenia i szuka dla niego miejsca w odpowiedniej części placu zabaw.

 

"Każde dzieciństwo to fundament sukcesu w dorosłym życiu"

Zabawa na świeżym powietrzu to klucz do aktywności fizycznej w przedszkolach

 

Badania pokazują, że dzieci w przedszkolach spędzają większość czasu na świeżym powietrzu. Przedszkola z dobrze zaplanowanym miejscem zabaw mają o 35% wyższy poziom aktywności fizycznej niż inne przedszkola. 

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, aby wszystkie dzieci i nastolatkowie uczestniczyli w aktywności fizycznej przynajmniej przez 60 minut dziennie. Te badania pokazują poziom aktywności u dzieci w wieku od 3 do 6 lat w trakcie ich pobytu w przedszkolu.

Aby pozytywnie wpłynąć i poprawić poziom aktywności przedszkolaków, dobrze zaplanowana przestrzeń zabawy na świeżym powietrzu jest kluczem do sukcesu.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dziecięcy rozwój a zabawa
Dziecięcy rozwój a zabawa

ZUŻYCIE ENERGII NA PLACU ZABAW KOMPAN

 

Badania Instytutu Zabawy KOMPAN pokazują, że dzieci spalają dwie trzecie z wymaganych 150 kalorii w trakcie 30 minutowej zabawy na placu zabaw.

Raport Naczelnych Lekarzy na temat Aktywności Fizycznej i Stanu Zdrowia sugeruje, że wszyscy powinniśmy spalać dziennie do 150 kalorii, aby zachować zdrową kompozycję kości, mięśnie i tkanki tłuszczowej. Ten balans energetyczny nie zgadza się u wielu dzieci.

Z tego powodu Instytut Zabawy KOMPAN oraz Uniwersytet Południowej Danii wspólnie przeprowadzili badania na temat tego w jaki sposób dzieci w wieku szkolnym spalają kalorie w trakcie 30 minutowej wolnej zabawy na urządzeniach KOMPAN. Badania te pokazują, że uczniowie klasy trzeciej spalają ponad 150 kalorii w trakcie 30 minutowej zabawy na placu zabaw.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

WARTOŚCIOWA ZABAWA - JAKO ELEMENT URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH

 

Badania od Instytut Zabawy KOMPAN pokazują, że urządzenia zabawowe z placów zabaw pozytywnie wpływają na rozwój przedszkolaków.

 

Tak ważne elementy rozwoju jak rozwój społeczny, poznawczy czy językowy często są pomijane w badaniach na temat placów zabaw. Dlatego Instytut Zabawy KOMPAN postanowił zbadać w jakim stopniu urządzenia zabawowe z szeroką gamą paneli aktywności wpływają na te ważne elementy rozwoju.

Panele zabawowe są wartością dodaną i mogą być wykorzystane jako element rozwoju społeczno-emocjonalnego oraz poznawczego dziecka. Poznaj wnioski płynące z badań Instytut Zabawy KOMPAN, aby wiedzieć więcej w co i dlaczego inwestować i jak dostosować się do konkretnych grup użytkowników. 

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Dziecięcy rozwój a zabawa

POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.