Dziecięcy Szpital Filadelfia - Specjalizujący się w Leczeniu Epilepsji

Plac zabaw, który pomaga w leczeniu epilepsji

Szpital Filadelfia specjalizujący się w leczeniu epilepsji jest jedynym w swoim rodzaju w Danii. Szpital gromadzi ekspertów z całego kraju specjalizujących się w leczeniu i diagnozowaniu epilepsji oraz powikłań. 

W 2018 szpital otrzymał prezent od duńskiej fundacji – środki, które były potrzebne, aby zbudować duży plac zabaw na świeżym powietrzu. Plac zabaw został zbudowany, aby zapewnić miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu na terenie szpitala. W trakcie zabawy na tym placu zabaw dzieci mają możliwość użycia swoich zmysłów, co daje dodatkową możliwość lekarzom i pielęgniarkom na obserwację i leczenie dzieci. 

123 urządzenia na 2400m2

Nowe imponujące miejsce to 123 urządzenia zabawowe starannie dobrane, aby dać możliwość zabawy wszystkim dzieciom. Dzieci, które przyjeżdżają do szpitala mają różne stopnie epilepsji przez co różne umiejętności. Plac zabaw zbudowany jest w taki sposób, aby pomieścić różnego typu aktywności, które podzielone są na strefy co zapewnia, że wszystkie dzieci biorą udział w zabawie. 

Zaprojektowane, aby uwzględnić wszystkich

Nowe miejsce zabaw „Jump out” uwzględnia wszystkie dzieci oraz zachęca je do zapomnienia o ich chorobach chociaż na moment i pozwala na to co dzieci robią najlepiej – zabawę!

Wszystkie 123 urządzenia zabawowe są starannie dobrane, aby wspierać każde dziecko niezależnie od umiejętności. Urządzenia zabawowe takie jak huśtawka dla osób używających wózków inwalidzkich, ogródki sensoryczne czy struktury z rampami sprawiają, że każde dziecko jest uwzględnione w trakcie zabawy. 

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

Plac zabaw pozwala na wspólną zabawę. Coś czego dzieci nie mogły robić wcześniej.To coś co sprawia, że jestem szczęśliwy.

Martin Beck Iversen

Tata

Dziecięcy Szpital Filadelfia - Specjalizujący się w Leczeniu Epilepsji

Zelandia, Dianalund 4293 Dianalund, Dania