FLEXOTOP™

FLEXOTOP™ to nawierzchnia KOMPAN opierająca się na wysokiej jakości materiałach, które pozwalają Tobie stworzyć syntetyczną nawierzchnie wysokiej jakości . FLEXOTOP™ ma następujące zalety: 

 

  • Najlepsza nawierzchnia pod względem amortyzacji, wysoce wytrzymała i wolna od szkodliwych materiałów  
  • Porowata, z dobrym drenażem, wolna od kurzu, z nawierzchnią przeciwpoślizgową, elastyczna i mocna. Idealna nawierzchnia bez łączeń
  • Redukcja hałasu
  • Wysoce wytrzymała na promieniowanie UV i idealna dla każdych warunków pogodowych 
  • Komfortowa do chodzenia i całkowicie dostosowana do wózków inwalidzkich 
  • Niskie koszty utrzymania, wytrzymała i ekologiczna
  • Nawierzchnia może być naprawiona lub zmieniona, jeżeli zostanie uszkodzona
  • Bardzo dobre wyniki testów na odporność rozprzestrzeniania się płomienia 
  • Dzięki potencjałowi designu w 2D i 3D i szerokiej gamie kolorów i mieszanek możesz pozwolić swojej wyobraźni na niesamowite kompozycje. 
  • Testowana i certyfikowana przez atesty EN-1177:2008 i BS-7188:1988+A2:2009

FLEXOTOP™ może być użyty w różnych miejscach, gdzie bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze

Dzięki potencjałowi designu w 2D i 3D i szerokiej gamie kolorów i mieszanek możesz pozwolić swojej wyobraźni na niesamowite kompozycje. 

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

Materiał FLEXOTOP™ jest produkowany z dwóch warstw gumy, które są położone jedna na drugiej. Dolna warstwa zapewnia amortyzacje. 

Przez to grubość tej warstwy musi być dostosowana do maksymalnej wysokości upadku na danym placu zabaw. Grubość górnej warstwy to mniej więcej 10-15mm, chroni ona warstwę amortyzacyjną przed obdarciami i porwaniem. To powierzchnia na której możesz użyć różnych kolorów i stworzyć niepowtarzalne wzory. Dolna warstwa wyprodukowana jest w 100% z gumy z recyklingu, głównie z opon. Wszystkie opony są najpierw dokładnie czyszczone, aby uniknąć problemów z rozrywaniem lub substancjami zanieczyszczającymi. Przetworzony materiał jest potem sortowany przy użyciu magnezów, aby upewnić się, że żaden metalowy fragment nie przedostał się. 

Ta warstwa wyprodukowana jest z materiału o nazwie SBR i rozmiar granuli to około 2-6 mm. Ta warstwa jest pokryta odporną na ogień żywicą poliuretanową. Górna warstwa zawiera specjalnie wyprodukowaną lub recyklingową granulę EPDM. Zawartość pierwotnego polimeru to ponad 21% i dostępne jest wersja w ponad 30 różnych kolorach i mieszankach. Ta warstwa jest również pokryta żywicą poliuretanową. Dla dobrego wykończenia używamy granuli w rozmiarach 1-3,5 mm. 

 

 Zobacz dostępne kolory i dowiedz się więcej o FLEXOTOP™ materiały tutaj