Gwarancja

Najlepsza gwarancja w branży 

 

warranty1.jpg

DOŻYWOTNIA* gwarancja

Części ocynkowane ogniowo

Części ze stali nierdzewnej 

EcoCore™ i inne panele z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE)

 

warranty2.jpg

15-letnia gwarancja

Części z drewna Robinia

Części powlekane laminatem wysokociśnieniowym (HPL)

Części aluminiowe

warranty3.jpg

10-letnia gwarancja

• Słupki TexMade™

• Wstępnie ocynkowane słupki z pomalowaną warstwą górną

• Pomalowana powierzchnia na metalowych częściach ocynkowanych lub aluminiowych

• Zjeżdżalnie ze stali nierdzewnej

• Cynkowane elektrolitycznie części metalowe

• Formowane podesty PP

• Lite części z tworzyw sztucznych

• Wydrążone części z tworzyw sztucznych

• Przeźroczyste części z poliwęglanu (PC)

• Konstrukcje linowe i sieciowe

• Modrzew, sosna i inne rodzaje drewna

• Części z kompozytów z drewna i tworzywa

warranty4.jpg

5-letnia gwarancja

Części sklejkowe powlekane żywicą

Sprężyny i zespoły łożysk kulkowych

Grafika na przezroczystych panelach PC

Części betonowe

System FLEXOTOP™ ECO z górną warstwą z nowego EPDM 

Kule łączące Galaxy

Warranty5.jpg

2-letnia gwarancja

Ruchome części z tworzywa sztucznego i metalu

Membrany z kauczuku 

Ekrany i części elektroniczne

System FLEXOTOP™ ECO z wierzchnią warstwą z recyklingowanego EPDM

Osłony przeciwsłoneczne i żagle

Zakres gwarancji

Niniejsza gwarancja dotyczy produktów firmy KOMPAN w okresie opisanym powyżej dla każdego typu produktu i z ograniczeniami opisanymi w niniejszej gwarancji. Okres gwarancji biegnie od daty zakupu dokonanego przez pierwszego klienta. Niniejsza gwarancja obejmuje wyłącznie wady materiałowe. Odpowiedzialność firmy KOMPAN na mocy niniejszej gwarancji jest ograniczona do naprawy lub wymiany wadliwych produktów, bezpłatnie, według uznania firmy KOMPAN. Wadliwe podzespoły elektroniczne będą bezpłatnie dostarczane i wymieniane przez profesjonalnego instalatora KOMPAN ICON.

 

Właściwa instalacja i konserwacja

Gwarancja ma zastosowanie tylko pod warunkiem, że produkty firmy KOMPAN zostały zamontowane zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez firmę KOMPAN i prawidłowo konserwowane zgodnie z treścią Instrukcji konserwacji KOMPAN. Do wszelkich roszczeń gwarancyjnych należy dołączyć pełną dokumentację dotyczącą prawidłowej instalacji i konserwacji. Gwarancja na podzespoły elektroniczne ICON jest uzależniona od przeprowadzenia montażu tych produktów przez odpowiednio przeszkolonych i upoważnionych instalatorów ICON.

 

Wyłączenia gwarancji 

Niniejsza gwarancja nie obejmuje żadnych szkód spowodowanych wypadkiem, niewłaściwą konserwacją, zaniedbaniem, normalnym zużyciem, korozji powierzchniowej na częściach metalowych, przebarwień powierzchni i innych kwestii kosmetycznych ani awarii powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania bądź aktów wandalizmu. Naturalne zmiany zachodzące z czasem w strukturze drewna są uważane za kwestie kosmetyczne i nie są objęte gwarancją.

 

Montaż w pobliżu źródeł wody 

Produkty zamontowane w miejscu, gdzie mają bezpośrednią styczność z chlorowaną lub słoną wodą (parki wodne) lub produkty zamontowane 200 m od linii brzegowej nie są objęte gwarancją firmy KOMPAN w zakresie wad spowodowanych korozją. Specjalnie zaprojektowane produkty (obsługiwane przez dział produktów niestandardowych), pod warunkiem, że zostały zmodernizowane do klasy korozji C4 przed dostawą, zainstalowane w odległości 200 metrów od brzegu (i nie mają bezpośredniego kontaktu ze słoną wodą / rozbryzgami słonej wody lub chlorowanej wody (np. w parkach wodnych)) są, z zastrzeżeniem obowiązującego okresu gwarancji dla każdego typu produktu określonego w ogólnej gwarancji, objęte tylko gwarancją dotyczącą awarii strukturalnej spowodowanej korozją (z wyłączeniem części ruchomych) i w żadnym wypadku przez okres dłuższy niż 10 lat.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o ochronie obszarów przybrzeżnych

 

Produkty i usługi dostarczane przez innych producentów

Firma KOMPAN dostarcza produkty marek innych niż KOMPAN oraz usługi montażowe wykonywane przez certyfikowanych dostawców zewnętrznych. Niniejsza ogólna gwarancja firmy KOMPAN nie dotyczy takich produktów marek innych niż KOMPAN ani usług montażowych, na które może być udzielana oddzielna gwarancja. Firma KOMPAN będzie w miarę możliwości przekazywać informacje na temat takich gwarancji.

 

Fracht i magazynowanie

Globalny transport i logistyka zorganizowane przez spedytora wyznaczonego przez KOMPAN. Produkty / przedmioty nie mogą być przechowywane na zewnątrz w oczekiwaniu na instalację oraz muszą być zawsze utrzymywane w suchym stanie.

 

*Dożywotnia gwarancja firmy KOMPAN obowiązuje przez okres eksploatacji produktu do momentu, gdy produkt zostanie zdemontowany i/lub wycofany z użytku. Ponadto zastosowanie mają ogólne zasady i warunki dostawy firmy KOMPAN, które stanowią uzupełnienie niniejszej gwarancji.