Huśtawka Ty & Ja

Wspólne huśtanie – twarzą w twarz. Ręka w rękę.

Nazwa tego siedziska wyraża wszystko! Nowe siedzisko Ty & Ja to wspólne huśtanie dorosłego z dzieckiem. 

Tworzenie więzi

Kontakt wzrokowy i opieka pełna uwaga dorosłego sprawia, że dziecko czuje się docenione i bezpieczne.

To wyjątkowe doświadczenie, gdzie dziecko i dorosły są kompletnie zaabsorbowani swoją obecnością to również silny motywator do tworzenia więzi emocjonalnych i rozwoju dziecka. 

Szczególnie dobre dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Huśtanie się to jedna z ulubionych czynności dzieci i każde z nich powinno mieć taką możliwość. Siedzisko Ty & Ja jest zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować dodatkową pomoc fizyczna dla dzieci, które tego potrzebują i bliskość emocjonalną dzięki czemu dzieci mogą osiągnąć pełnie szczęścia w trakcie huśtania. 

Brak barier

Otwarta stalowa rama pozwala dorosłym posadzić dziecko w łatwy sposób. Otwarta rama siedziska jest ergonomicznie poprawna i zapewnia dobre wsparcie dla dzieci w wieku od roku do 4 lat.

Nisko zawieszone siedzisko rodzica wyrównuje różnice we wzroście między dorosłym a dzieckiem i sprowadza dorosłego na dół do poziomu dziecka, zapewniając bardzo ważny kontakt wzrokowy. 

 

Dlaczego huśtanie jest takie ważne?

Dla małego dziecka huśtanie to pomoc w integracji sensorycznej.

Integracja sensoryczna to poczucie przestrzeni i równowaga ucha wewnętrznego. Stymulacja zmysłów przez huśtanie daje dzieciom możliwość treningu organizacji i zrozumienia informacji przestrzennych, zapewniając podstawę do nauki i dobrego wychowania w przyszłości.

Huśtanie lub bujanie rozwija część mózgu odpowiedzialną za koncentrację, korę mózgową. Badania wykazały, że studenci są bardziej skoncentrowani i lepiej przygotowani do nauki po przerwie. Kręcenie i odkręcanie karuzeli lub kręcenie huśtawki z oponą stymuluje te części mózgu, które są ważne dla rozwoju poczucia przestrzeni, balansu, kontroli mięśni i rytmu. 

 

Naturalna część placu zabaw

Siedzisko Ty & Ja wzbogaca każdy plac zabaw i działa perfekcyjnie w połączeniu z klasycznymi huśtawkami. Siedzisko Ty & Ja pozwala dorosłym na uczestniczenie w zabawie. Nawet starsze rodzeństwo może doznać tego wyjątkowe przeżycia huśtając się z młodszym rodzeństwem. 

Chcieliśmy stworzyć huśtawkę z interakcją pomiędzy dorosłym, a dzieckiem w trakcie huśtania. Zaprojektowaliśmy górne siedzisko z większą ilością poręczy po to, aby dzieci z niepełnosprawnościami mogły dobrze się trzymać w trakcie huśtania.

Mads Dreyer

Inżynier, KOMPAN

Related News

POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.

1 Left Section
2 Right section