Instytut Zabawy KOMPAN

Instytut Zabawy KOMPAN jest wyjątkowym ośrodkiem.

Instytut kolekcjonuje dane i współpracuje z uniwersytetami, badaczami i adeptami pracującymi nad rozwiązaniami dotyczącymi placów zabaw na całym świecie, aby nieustannie powiększać wiedzę na temat zabawy w KOMPAN. Większość wiedzy dotyczy potrzeb użytkowników i przez to instytut angażuje się w współpracę z użytkownikami w każdym przedziale wiekowym odpowiednim dla wsparcia innowacji produktów. Głównym celem jest to, w jaki sposób dobrze zaprojektowany plac zabaw może motywować dzieci, rodziny i społeczeństwo do zabawy, interakcji i nauki.

ZABAWA & AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aktywność fizyczna powinna być dostosowana do wieku. Od niemowlęctwa po wiek dojrzewania dzieci muszą przejść przez różne fazy rozwoju. Rozwijając swoje zdolności motoryczne takie jak zmysł równowagi. Ćwicząc kontrolę i siłę swoich mięśni. Poprzez aktywność fizyczną dzieci rozwijają zdrowe kości jak również ćwiczą swoją kondycję. Do tego potrzebna jest zróżnicowana oferta zabawy aby wspierać i motywować ruch w pełnej jego skali – te same i powtarzane ruchy nie wykonają tej pracy. 

Dział badań Instytutu Zabawy KOMPAN, pokazuję dowody na to, że zabawa jest najlepszym sposobem na wspieranie dobrowolnej, intensywnej aktywności fizycznej wśród dzieci. Badania pokazują, że dostęp do dobrze zaplanowanego miejsca zabaw w przedszkolach powoduje, że dzieci wieku od 3 do 6 lat są o 33% bardziej aktywnie fizycznie niż dzieci pozbawione takiej możliwości w kontrolowanych przedszkolach. 

 

ZABAWA & NAUKA

Dzieci uczą się poprzez zabawę i to czego się uczą zmienia się z ich wiekiem. We wczesnym dzieciństwie, zabawa wspiera podstawowe umiejętności ćwiczące pamięć, własne zdolności, podstawowe umiejętności życiowe oraz wiedzę.

Kiedy maluchy stają się przedszkolakami, zabawa powinna wspierać zabawę w bardziej kompleksowym procesie poznawczym, takim jak abstrakcyjne myślenie, rozwiązywanie problemów, planowanie i realizowanie celów. Zabawa powinna skłaniać do aktywności, która zmusza dziecko do myślenia, zapamiętywania i zaradności.

Poprzez zabawę, nastolatkowie poprawiają swoje funkcjonowanie; stają się lepsi w tworzeniu swojej strategii, planowaniu zachowania i realizacji swoich celów, wszystko to jest wsparte poprzez zabawę, a w szczególności gry z regułami.

ZABAWA & INTEGRACJA

Pozytywne relacje społeczne są podstawą każdej prosperującej społeczności. Coraz to więcej rodzin żyje w miastach. Dla rodzin miejskich, place zabaw są darmowym i radosnym miejscem gdzie spędzają czas razem, będąc aktywnym fizycznie i budując wzajemne relacje społeczne. 

Szeroka gama rozwiązań zabawy i aktywności oferowanych przez KOMPAN wspiera pozytywne relacje między wszystkim grupami wiekowymi o wszystkich umiejętnościach.

Dowiedz się więcej na temat badań Instytutu Zabawy KOMPAN tutaj