Międzynarodowa Szkoła w Kopenhadze, Dania

Szkoła z ambicjami zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój i edukacja mistrzów przyszłości to kluczowe elementy Międzynarodowej Szkoły w Kopenhadze (CIS). Szkoła postanowiła zostać w 100% ekologiczną (zrównoważoną) i nauczać w taki sposób, aby uczniowie dążyli do zrównoważonego rozwoju świata. 

Szkolny budynek zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych z dziedziny designu, dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i 12 000 paneli słonecznych. Panele słoneczne to nie tylko dodatek do designu, ale również sposób na zapewnienie 50% energii, którą zużywa szkoła.

Wysokie wymagania dla partnera szkoły

Tak jak w przypadku wszystkich innych aspektów poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, jeżeli chodzi o dobór producenta placu zabaw na drugim piętrze szkoły. Szkoła miała jasne wymagania. Plac zabaw musiał być niesamowicie wytrzymały, bezpieczny i inspirujący dla dzieci. 

Szkoła, aby zbudować swój duży plac zabaw na drugim piętrze z widokiem na morze wybrała na swojego partnera KOMPAN, ponieważ posiada on certyfikat zarządzania ekologicznego ISO 14001. Strategia KOMPAN, aby zaproponować projekt ekologiczny idealnie trafiła w ambicje zrównoważonego rozwoju Międzynarodowej Szkoły w Kopenhadze. KOMPAN używa zrównoważonych i przetworzonych materiałów z silnym naciskiem na ograniczenie odpadów w trakcie produkcji. 

 

Wspaniałe narzędzie do nauczania

W szkole uczą się dzieci z całego świata przez co są bardzo zróżnicowane, jeżeli chodzi o zabawę. Plac zabaw zaprojektowany jest tak, aby zapewnić dzieciom uniwersalne doświadczenia, które będą wymagające i inspirujące do bycia mistrzami zrównoważonego świata. 

Urządzenia zabawowe takie jak huśtawka z ptasim gniazdem, Supernova, zestaw Galaxy, Wioska Robinia, Corocord Octanet i most linowy to na pewno godziny świetnej zabawy dla dzieci. 

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

Kompan---Copenhagen-International-School-4_1200x1200.jpg

Kompan---Copenhagen-International-School_1200x1200.jpg

Kompan---Copenhagen-International-School-62_1200x1200.jpg

Chcieliśmy wytrzymałych rozwiązań, które będą przyjazne dla środowiska oraz czegoś co będzie pobudzało wyobraźnie i będzie wymagające dla naszych studentów.

Thomas Nielsen

Dyrektor do spraw komunikacji

Międzynarodowa Szkoła w Kopenhadze

Międzynarodowa Szkoła w Kopenhadze

Zelandia, Kopenhaga 2150, Dania