Monachium, Niemcy

Zmiany strukturalne w przemyśle i handlu zachodziły w Monachium od lat 70: byłe fabryki traciły swoje oryginalne przeznaczenie i stały się miejscem pustym, do przeznaczenia dla nowych użytkowników. To samo stało się z przestrzenią przemysłową Agfa. Miejsce to ze względu na swoją lokalizacje i wielkość, oferowało ogromny potencjał rozwoju i zmianę na nowoczesną dzielnicę mieszkaniową. Wybudowano tam 1200 apartamentów, opartych na niesamowitym projekcie na przestrzeni przekraczającej 10 hektarów.

Wymagania dotyczące wysokiej jakości designu, były postawione również względem miejsc zabawy i rekreacji: połączenie niesamowitego designu i wysokiego poziomu funkcjonalności. Corocord Loop był właściwym wyborem do przekształcenia tej otwartej przestrzeni w miejsce aktywności fizycznej i zabaw. Corocord Loop wraz ze swoim kolorem i niespotykanym podłużnym kształtem stalowych rur z wieloma wygięciami, naprawdę przyciąga wzrok. Dopasowana powierzchnia linowa, która przypomina fale, niezliczone membrany i linowe liany stworzyły wiele możliwości dla ruchu i zabawy. Projektanci Studia Designu KOMPAN dostosowali kształty produktów, dlatego obiekt ten idealnie pasował do wymogów architektów. 

 

 

DLA RODZINY: NOWOCZESNY PLAC ZABAW, KTÓRY POPRAWIA ATRAKCYJNOŚĆ MIEJSCA ZAMIESZKANIA

Ze względu na pozycję i rozmiar, miejsce to oferowało ogromny potencjał do rozwoju i wzmocnienia statusu, aby stać się nowoczesnym miejscem do życia.

Fizyczna

Emocjonalna

Park ten został zaprojektowany przy użyciu różnych typów przestrzeni otwartych: gajów, łąk, miejsc aktywności i drzew. Dzięki temu możliwe są różne możliwości użytkowania.”

Lex-Kerfers 

Architekci Krajobrazu BDLA

Monachium, Niemcy

Bawaria, Monachium 34236, Niemcy