Historia KOMPAN

Założyciel KOMPAN, Tom Lindhart Wils, wierzył, że dzieci rozwijają swoją wyobraźnię poprzez zabawę i tym samym uczą się i rozwijają swoje umiejętności społeczne i poznawcze.

Jako młody artysta w 1970 roku Tom był świadkiem zdarzenia, które pozwoliło mu zmienić świat dziecięcej zabawy.

Jedna z jego dużych, jasnych rzeźb, która była usytuowana nowo powstałym osiedlu mieszkaniowym, zainspirowała dzieci do zabawy na tej właśnie rzeźbie pomimo tego, że pierwotnie miała to ona wzbudzać podziw dorosłych.Z perspektywy czasu, Tom poświęcił resztę swojego życia na rozwoju zabawy i inspirowaniu placów zabaw.

Dzisiaj, wykraczamy poza produkty związane tylko i wyłącznie z placami zabaw i oferujemy rozwiązania w zakresie zabawy i ćwiczeń fizycznych. Rozwiązania, które oferują zabawę i ćwiczenia, w trakcie których rozwijane są umiejętności fizyczne, socjalne i poznawcze dla ludzi na całym świecie. Rozwiązania, które wyróżniają się tym, że sprawiają radość i poprawiają stan zdrowia ludzi w każdym wieku i o każdym stopniu rozwoju fizycznego, poprzez utrzymanie ich aktywności fizycznej, pozwalającej na wspólną naukę i zabawę.

Tom Lindhart Wild i Hans Mogens Fredriksen założyli firmę Multikunst Legepladser I/S w 1970 roku. Z czasem nazwa została zmieniona na KOMPAN A/S. Słowo KOMPAN pochodzi od duńskiego słowa „kumpan” oznaczającego kompana albo przyjaciela.