O Corocord™

Jako wynalazcy sieci Spacenet i pionierzy w branży urządzeń linowych dla placów, firma Corocord od ponad 45 lat cieszy się pozycją światowego lidera i uznanego specjalisty w opracowaniu unikalnych konstrukcji linowych o wysokiej wartości rozrywkowej. 

Podróż ta rozpoczęła się w Berlinie w latach 70. XX wieku, gdy berliński architekt Conrad Roland opracował Corocord Play Spacenet – prawdziwy wynalazek oparty na opatentowanej konstrukcji sieci linowej umożliwiającej dostęp ze wszystkich stron, zapewniającą wspaniałą trójwymiarową rozrywkę wielu dzieciom jednocześnie. Zaczynając od pomysłu, przez przygotowanie kompletnej koncepcji, aż po doskonałą, ręcznie dopracowaną realizację, przez lata kreatywny zespół Corocord opracowywał i projektował innowacyjne rozwiązania rekreacyjne dla wielu kategorii wiekowych i grup odbiorców. 

Dziś rozwiązania Corocord stanowią ozdobę placów zabaw na całym świecie, zarówno jako ekspresyjne rzeźby architektoniczne, jak i prawdziwe magiczne atrakcje. Przejrzysty wygląd sieci i estetyczne wzornictwo sprawiają, że pasują one do każdego otoczenia. Często opisywane są jako prawdziwe unikalne obiekty, a nawet wielkie dzieła sztuki nowoczesnej. Konstrukcje sieciowe mogą utrzymywać wiele dzieci naraz i otwierać niekończące się możliwości interakcji i zabawy, takie jak wspinaczka, huśtanie, zjeżdżanie, skakanie, odbijanie się i ćwiczenie równowagi. Inżynierowie Corocord wracają szczególną uwagę na ergonomię i bezpieczeństwo, więc rodzice mogą polegać na sieciach Corocord najlepszych rozwiązaniach do wspinaczki służących rozwijaniu aktywności fizycznej dzieci w bezpiecznym otoczeniu. 

O COROCORD™
O COROCORD™

Ponadto w sieciach tych zastosowano liny o specjalnej konstrukcji, które wzmocniono przez zastosowanie specjalnego procesu opracowanego przez Corocord:

Poliestrowa „owijka” jest indukcyjnie wtapiana na każdą pojedynczą żyłę liny, tak więc po zdarciu wierzchnich włókien w wyniku oddziaływania tarcia każda żyła jest nadal chroniona przez twardszą powłokę poliestrową. Wzmocnione liny Corocord oferują wyjątkową trwałość oraz przyjemny chwyt i są używane wyłącznie w sieciach linowych produkowanych przez Corocord. 

Niezależnie więc od tego, czy chcieliby Państwo zobaczyć Meduzę w słonecznym parku, szalony Net Twister na pełnym przygód placu zabaw czy też misterny Dream Catcher na zielonej łące, jako Wynalazcy Spacenet z Corocord podejmiemy się opracowania unikalnych rozwiązań dla projektów rekreacyjnych na całym świecie. 

Największe doświadczenie

Każda konstrukcja do zabaw Corocord to efekt czterech dekad nauki i doświadczeń. Naszą pasją jest wzornictwo i jakość, więc analizujemy najdrobniejsze szczegóły, aby zapewnić naszym klientom najlepsze produkty i rozwiązania.

Aktywnie zbieramy opinie zwrotne ekspertów w dziedzinie opieki nad dziećmi i edukacji, architektów krajobrazu i zaangażowanych osób działających w ramach lokalnych społeczności, aby rozwijać innowacyjność naszych produktów. Stale dążymy do tworzenia coraz zdrowszych i szczęśliwszych społeczności! 

horizontal2.jpg

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE

Począwszy od opracowania Spacenet, naszego pierwszego unikatowego wynalazku, od dziesiątek lat rozwijamy zupełnie nowe i innowacyjne rozwiązania tworzące świat zabawy: Skywalk, kręcone pętle, fantastyczne kopuły czy też Parkour i nasza koncepcja Agility to tylko niektóre przykłady innowacyjności naszych rozwiązań otwierających nowe sposoby zabawy. Oferujemy klientom i dzieciom na całym świecie oryginalny design, jakość i zalety oryginalnych produktów Corocord.

horizontal3.jpg

NAJWIĘKSZA KORZYŚĆ DLA RZWOJU DZIECKA

Dobro dzieci jest naszym nadrzędnym celem. Naszą misją jest dostarczanie doskonałych urządzeń do zabawy, które stymulują ich umysły, ciało i duszę. Dzieci potrzebują miejsca dla wyobraźni i wyzwań, aby rozwijać się i rosnąć. Wspinaczka na konstrukcji Corocord to unikalne, trójwymiarowe doświadczenie i sposób na ciągłe odkrywanie granic z przyjaciółmi podczas zabawy. 

inclusive.jpg

DLA WSZYSTKICH

Uwzględnienie potrzeb wszystkich użytkowników wymaga odpowiedniego skalowania. Przejrzystość konstrukcji Corocord umożliwia komunikowanie się i nawiązywanie interakcji wzrokowej ludziom z wszystkich grup wiekowych i o różnym poziomie sprawności – niezależnie od różnicy wysokości i odległości. Począwszy od średnicy lin do chwytania po punkt wejścia na urządzenie, każdy szczegół jest zaprojektowany uniwersalnie, aby zapewniać ergonomię dla jak najszerszego grona użytkowników. Hołdujemy filozofii KOMPAN: na placu zabaw otwartym dla wszystkich każdy może bawić się wspólnie lub znaleźć coś dla siebie. 

horizontalstandard.jpg

NAJWYŻSZE STANDARDY

W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa wszystkie produkty standardowe Corocord zawarte na tej stronie internetowej mają certyfikat TÜV. Kluczowe części są zawsze wytwarzane ze stali o wysokiej wytrzymałości. Ogromne konstrukcje z sieci linowych są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa obejmujące podwójne i potrójne zabezpieczenia. 

horizontal4.jpg

SERWIS PRZEZ CAŁY OKRES EKSPLOATACJI!

Wiele produktów od innych dostawców pojawia się i znika, a konstrukcje linowe Corocord pozostają na miejscu. Niektórzy mówią, że nasze konstrukcje z biegiem czasu są nawet coraz lepsze. Polegając na najwyższej jakości i trwałości naszych produktów, oferujemy wiodący na rynku program gwarancyjny, a także serwis i wsparcie przez cały okres eksploatacji urządzenia – kiedy tylko jest to potrzebne. Możecie na nas liczyć! 

Pełna gama naszych produktów COROCORD