Ogród ZAC Didot, Paryż

Oaza w Mieście Miłości

Przestrzenie wewnątrz miasta są bardzo cenne – zwłaszcza w dzielnicy XIV Paryża, gdzie 25 000 osób mieszka na jednym kilometrze kwadratowym. Dzielnica ta cechuję się wysoką liczbą apartamentowców, niemniej jednak lokalnej społeczności udało się zorganizować zieloną przestrzeń. W 2004 stworzyli ogród ZAC Didot. Mała część tego placu zabaw została wygospodarowana na plac zabaw – miejsce, gdzie młodsza część społeczności może wykorzystać swoją energię. KOMPAN podjął wyzwanie wykorzystania w jak największym stopniu małej przestrzeni o wymiarach boiska do tenisa. 

Rozwiązanie wysokiej jakości na małej przestrzeni miejskiej

Spacerując przez ogród zobaczysz tradycyjne urządzenia KOMPAN takie jak; Szalony Gąsior, huśtawka równoważna koń i zjeżdżalnie. Zaraz obok nich znajduje się karuzela Tipi z górną ramą i zamek, które prowadzi do zjazdu linowego – ta mała przestrzeń jest naładowana zabawą dla młodych paryżan. Szeroka gama produktów zapewnia, że dzieci będą poddane wyzwaniom społecznym, fizycznym, poznawczym i kreatywnym w trakcie zabawy w ogrodzie. 

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

PCM1128_FR_Dungeon.jpg

ELE400065_FR_Lying.jpg

Projekt miał wprowadzić trochę dynamiki do ogrodu ZAC Didot, który usytuowany jest w sercu osiedla. Nowoczesny plac zabaw ma za zadanie zaprosić okoliczne dzieci do zabawy i wprowadzić trochę życia do tej części miasta. 

Eric Gerbier

KOMPAN Francja

Ogród ZAC Didot, Paryż

Paryż, Paryż , Francja