Oulu, Finlandia

10 letni plac zabaw przedszkola Kaakonpoika potrzebował renowacji. W dodatku do ogólnych usprawnień, przedszkole chciało oddzielonego, ogrodzonego terenu dla najmłodszych dzieci i miejsce gdzie starsze dzieci będą mogły uprawiać sport. Dla pracowników i rodziców ważnym było, aby nowy plac zabaw oferował coś dla każdej z grup wiekowych od 0 do 6 lat. Dodatkowymi wyzwaniami były nieużywany wybetonowany plac, który wcześniej służył do uprawiania sportu, ale teraz psuł krajobraz i zapewnienie, że miejsce będzie dostosowane do dziennego użytku, ale również tego po zmroku.  

Przedszkole Kaakonpoika, aby sprostać tym wyzwaniom, skontaktowało się z KOMPAN. Współpracując z pracownikami przedszkola, KOMPAN zaproponował plan, który przekształcił dotychczasowo nieużywany pas zieleni w plac zabaw dla najmłodszych. Plac zabaw wyposażony w nowy edukacyjny produkt dla maluchów – Zielony Dom & Kwiaciarnie – i ogrodzenie, które otaczało całą strefę. Ponieważ usunięcie problematycznego betonowego placu było drogie, został on ogrodzony i przekształcony w boisko do koszykówki i piłki dla starszych dzieci. Miejsce z wysypanym piaskiem zostało powiększone i niektóre z urządzeń na placu zabaw, zostały zastąpione nowymi – jednocześnie te, które nadal były w dobrym stanie zostały zostawione na swoim miejscu. 

Dzieci są zachwycone Zielonym Domkiem & Kwiaciarnią. Strefa sportu stała się idealnym rozwiązaniem dla starszych dzieci, w trakcie gdy strefa z piaskiem pozwoliła na większą kreatywność, nowe huśtawki z ptasim gniazdem i zjeżdżalnia na wzniesieniu stały się popularne zarówno w trakcie jak i po zajęciach.  Pracownicy Kaakonpoika są szczęśliwi, że mogą obserwować dzieci przez przezroczysty płot na około strefy sportu oraz bezpieczeństwa i popularności nowych sprężynowców – i oczywiście, że wszystkie dzieci są zadowolone i szczęśliwe!

PLAC ZABAW Z WIELOMA ATRAKCJAMI DLA KAŻDEGO

Dzisiaj wszyscy są zadowoleni z nowego placu zabaw. Maluchy uwielbiają ich własną przestrzeń i urządzenia, które są dostosowane do ich wzrostu i umiejętności.

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

„Nie chcieliśmy, aby starsze dzieci taranowały młodsze, dlatego stworzyliśmy oddzielny ogródek dla maluchów w miejscu, które wcześniej nie było użyte”. 

Piritta Kivimäki

Koordynator projektu

Przedszkole w Oulu

Oulu, Oulu , Finlandia