Park sportowy Sundby

Na wiele sposobów aktywność fizyczna jest częścią kultury Kopenhagi. Jest to jedno z najbardziej przyjaznych miast dla rowerzystów na świecie, a publiczne miejsca do aktywności fizycznej czy parki to norma.  

Stolica Danii chce jednak więcej i dąży do swojego celu stworzenia jeszcze bardziej aktywnego społeczeństwa. 

W Danii, większość 11 latków osiąga wymagany poziom aktywności fizycznej. Niestety w wieku lat 15 ten trend zanika. Aby zachęcić do aktywnego stylu życia, miasto Kopenhaga zainicjowało wiele programów rozwoju parków i przestrzeni publicznych. Jednym z przykładów jest siłownia plenerowa w parku sportowym Sundby. 

Siłownia plenerowa zaprojektowana, aby promować aktywność fizyczną

Połączenie systemów Cross KOMPAN i Workout, oferuje setki różnych ćwiczeń z różną skalą trudności. Systemy fitness odporne na wandalizm przyciągają ludzi w różnych wieku i o różnych umiejętnościach.

Fizyczna

Siłownia plenerowa jest zaprojektowana, tak aby promować aktywność fizyczną. Dzięki połączeniu Systemu Cross i Systemu Treningowego KOMPAN, setki różnych ćwiczeń z różnym obciążeniem są możliwe. Siłownie te odporne są na wandalizm, przyciągają ludzi w każdym wieku i o każdych umiejętnościach. Drugim motywatorem jest darmowa aplikacja mobilna, która tłumaczy nowym użytkownikom jak poprawnie ćwiczyć i pomaga doświadczonym użytkownikom kontrolować poziom aktywności.

KOMPAN przeprowadził razem z miastem Kopenhaga, badania satysfakcji użytkowników 3 miesiące po zamontowaniu siłowni, aby udowodnić skuteczność tego rozwiązania. W ciągu tygodnia 388 użytkowników zostało zaobserwowanych. Z 388, 105 użytkowników wypełniło ankietę i wzięło udział w krótkim wywiadzie na temat tego miejsca. Rezultaty pokazują, że siłownia jest używana przez wszystkie grupy etniczne i wiekowe, a 23% użytkowników nie była wcześniej aktywna fizycznie. 

>>Go to fitness research (in English)

System ten może być używany przez każdego. Włączając w to dzieci, osoby niepełnosprawne i osoby starsze. Jest to proste rozwiązanie i dostępne dla każdego. W tym samym momencie, siłownia znajduje się w miejscu, gdzie duża ilość osób zazwyczaj nie ćwiczy. Cały pomysł opiera się więc na tym, aby uaktywnić jak najwięcej osób. 

Carl Christian Ebbesen

Dyrektor wydziału

Kultura i Wypoczynek w mieście Kopenhaga

Park sportowy Sundby

Zelandi, Kopenhaga , Dania