Plac zabaw w Ennepetal, Niemcy

Wprost ze szczytu dziecięcej listy marzeń.

Dorośli chcieli cyrk, ale po „wskazówkach” od dzieci mieszkających w okolicy, zdecydowali się na wybudowanie ogromnego zamku Robinia. Nowy plac zabaw w Ennepetal to szczyt dziecięcej listy marzeń co prawdopodobnie stoi za tak ogromnym sukcesem tego miejsca. Zamek jest napakowany elementami, które rozpalają dziecięcą wyobraźnię. Dzieci są zachwycone wszystkimi możliwościami zamku i codziennie z niego korzystają do zabawy w odgrywanie ról.

Majestatyczny zamek góruje nad domami w okolicy i przyciąga młode księżniczki i książęta z całego miasta. Zamek stał się kluczowym elementem dla wszystkich rodzin w Ennepetal.

Zabawa w rycerzy na ogromnych wysokościach

Zamek Robinia to rozwiązanie dla wszystkich. Zamek to mnóstwo zabawy na podstawowym oraz wyższych poziomach, okna z kratami oraz armaty, które zachęcają do zabawy w odgrywanie ról. To czysta stymulacja dziecięcych umiejętności językowych i społecznych. Wyjątkowa stalowo-linowa rama to możliwość poczucia wysokości i ryzyka oraz czekanie na swoją kolej i uwzględnianie innych w zabawie. Stroma wspinaczka w otwartej przestrzeni rozwija poczucie przestrzenne, cross-koordynację i siłę mięśni. W trakcie huśtania i przechodzenia przez Most z Liny Kokosowej dzieci doświadczają konsekwencji własnych ruchów oraz innych dzieci. To zachęta do kooperacji i pomoc w rozwoju umiejętności społeczno-emocjonalnych. Dodatkowo zamek wyposażony jest w sieć do wspinaczki, która pomaga dzieciom rozwijać cross-koordynację i siłę mięśni.

Fizyczna

Społeczno-Emocjonalna

Poznawcza

Ennepetal_horizontal.jpg

To nie jest zamek tylko dla nas czy dla naszej instytucji, ale to zamek dla całego Ennepetal.

Nesrin Goy

Dyrektor Dziecięcego Departamentu

Plac zabaw Ennepetal, Niemcy

Ennepe-Ruhr-Kreis, Ennepetal 58256, Niemcy