Projektując Uniwersalny Plac Zabaw

„Niedocenianie umiejętności osób z niepełnosprawnościami to duża przeszkoda w ich inkluzji oraz zagrożenie dla wyrównania możliwości”

„Niedocenianie umiejętności osób z niepełnosprawnościami to duża przeszkoda w ich inkluzji oraz zagrożenie dla wyrównania możliwości” - The State of the World’s Children, 2013, Children with Disabilities, UNICEF 2013.

Dlatego właśnie KOMPAN zdecydował się na tworzenie placów zabaw o uniwersalnym designie oraz wspieraniu równości przez zabawę. Mamy ponad 40 lat doświadczenia w tworzeniu rozwiązań zabawy dla wszystkich – zabawy, która nie wyklucza nikogo. W ciągu ostatnich pięciu lat skupiliśmy naszą uwagę na badaniach związanych z inkluzją i chcielibyśmy się podzielić naszymi wyniki w naszej nowej publikacji „Zabawa dla Wszystkich: Uniwersalny Design dla Inkluzywnych Placów Zabaw”. W tej publikacji chcielibyśmy się podzielić naszymi obserwacjami i wynikami na temat urządzeń zabawowych, które są łatwo dostępne, inkluzywne i uniwersalne. Jednocześnie z wynikami prezentujemy nasze rekomendacje. Skupienie się na użyteczności, ekscytującej zabawie i zabawie dostosowanej do danej grupy użytkowników to sposób na doskonały plac zabaw. 

PRZECZYTAJ CAŁĄ PUBLIKACJĘ ZABAWA DLA WSZYSTKICH TUTAJ