Przedszkola

Najlepszą inwestycją w przyszły dobrobyt i dostatek są wysokiej jakości rozwiązania dla najmłodszych dzieci, pokazują badania z dziedziny ekonomii. W dzisiejszych czasach celem jest zagwarantowanie opieki i edukacji wysokiej jakości, coraz częściej edukacyjne place zabaw postrzegane są jako miejsce do zabawy, ale również jako narzędzia edukacyjne, pozwalają one nauczycielom i dorosłym na dawanie instrukcji i wskazówek dzieciom w trakcie zabawy. Dobrze zaplanowane miejsca zabaw w żłobkach i przedszkolach są świetnymi motywatorami zabawy i interakcji dostosowanej do wieku. 

Oferują one szeroką gamę kreatywnej i poznawczej zabawy i współgrają z dokumentem „Early Years Foundation Stage curriculum”. Aktywność fizyczna jest kluczowa, ponieważ jak pokazują badania nawet najmłodsze dzieci mają zbyt mało ruchu, aby rozwinąć swoje umiejętności motoryczne w taki sam sposób jak robiły to poprzednie generacje. Dla dzieci motywacją do zabawy i ruchu są miejsca, które odpowiadają ich ruchom np. huśtawki, karuzele i sprężynowce. 

Motywacją kreatywnej zabawy i interakcji między dziećmi są miejsca osłonięte, oferujące tematyczną zabawę czy zabawę z piaskiem.