Regnbuen, Dania

Całkowicie nowa grupa 16 maluchów w zupełnie nowym budynku. To było wyzwanie dla przedszkola „Rainbow” w Danii. Jednakże, nowy budynek miał tylko i wyłącznie pas zieleni przeznaczony do edukacji i rekreacji na świeżym powietrzu. Planowanie placu zabaw od postaw wymaga zidentyfikowanie potrzeb. Jaki celom edukacyjnym i innym powinien służyć plac zabaw? 

Jeżeli chodzi o możliwości zabawy, przedszkole „Rainbow” postawiło na różnorodne aktywności motoryczne: huśtanie, wspinaczkę, balans i zjeżdżanie. Założenie, że kontakt społeczny i kreatywność ma być częścią zabawy zostało przedstawione przez Susanne „Mimo, że 0-3 latkowie są głównie zajęci najbliższym otoczeniem, inne dzieci i kontakt między nimi jest ważny. Stworzyliśmy przestronną piaskownice, w której dzieci mogą być razem i tworzyć dzieła z piasku”.

Celem współpracy Susanne Nielsen dyrektora przedszkola „Rainbow” z KOMPAN, było stymulowanie umiejętności motorycznych maluchów i przede wszystkim „dla maluchów, zarządzanie ich własnym ciałem i przestrzenią dookoła jest wyzwaniem i nauką. Zabawa jest fenomenalnym sposobem, żeby zachęcić ich do tej nauki. Stworzyliśmy pokryte gumą pagórki z motywami, które mają sens dla maluchów, jako dodatkową stymulację sensoryczną do otaczającej ich trawy i ogromnej piaskownicy. Guma pozwala również na zabawę z gołymi stopami”.

Rozwój motoryczny i społeczny maluchów w centrum uwagi

Przedszkole "Rainbow" zdecydowało się na rozwiązania, które oferują szeroką gamę aktywności motorycznych: huśtanie, wspinanie, balansowanie i zjeżdżanie.

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

Jestem szczęśliwy, gdy widzę rezultaty oraz jak dzieci się bawią. To miejsce aktywności dla maluchów jest empatyczne i przypomina mi ciepłe letnie dni.

Michael Julius

Konsultant placu zabaw

KOMPAN Dania

Regnbuen

Jutlandia, Skærbæk 34236, Dania