Robinia Play, Act & Learn

Seria Play, Act & Learn Robinia to najnowsza innowacja firmy KOMPAN w zakresie placów zabaw dla maluchów. Biorąc głównie pod uwagę potrzeby rozwojowe maluchów, rozwiązania serii Robinia zachęcają do krea­tywnych oraz wykorzystujących odgrywanie ról zabaw.

Play & Learn

Domek

zapewnia wiele możliwości zabawy. Zachęca do odgrywania ról, interakcji towarzyskich i zabaw sensorycznych. Ta duża struktura umożliwia integra­cję, pozwalając wielu dzieciom bawić się razem, dzięki dostępowi ze wszystkich stron. 

Niewielka lada, lustro i zegarek zachęcają do wcielania się w role i interakcji społecznych. Elementy te pozwalają dzieciom odgrywać sytuacje z życia codziennego i ćwiczyć umiejętności językowe. Dzieci poznają dźwięki i rytm dzięki bębnom oraz panelom muzycznym.    

Tablica

pozwala dzieciom ćwiczyć umiejętności ruchowe poprzez rysowanie lub być może pisanie pierwszej litery lub słowa. Dwustronna struktura zachęca dzieci do zabawy obok siebie, interakcji i uczenia się od siebie nawzajem. Opiekunowie mogą wykorzystywać tablicę jako materiał dydaktyczny i komunikować się z pociechami podczas zabawy. Mogą również kształtować pozytywne wzorce zachowań oraz obserwować lub wyznaczyć przebieg zabawy.

Act & Learn

Scena

Odgrywanie ról i tworzenie historii rozwijają kognitywne zdolności twórcze i społeczne dziecka. Przebywanie na scenie pozwala również dzieciom ćwiczyć umiejętność wyróżniania się w grupie i odkryć własną tożsamość.

Odgrywanie ról jest dla dzieci sposobem poznawania zasad społecznych i wydarzeń z ich otoczenia. Odtwarzając te wydarzenia, maluchy poznają świat. Taka zabawa pomaga również rozwijać umiejętności społeczne, emocjonalne, językowe i komunikacyjne.

Robinia2pictureswithwhitespace.jpg

 

Related News