Rodzinny Park Tucker, Australia

ZWIĘKSZAJĄC WARTOŚĆ OKOLICY

Rodzina jako jednostka społeczna jest niezwykle ważna dla społeczeństwa – jest to grupa, wokół której kręci się życie. Deweloperzy z nowego miasta Queensland w Australii wiedzieli o tym od dawna i zatrudnili architektów do pracy. Od samego początku planowania Brentwood Forest nie był to tylko plac zabaw, ale główny punkt spotkań dla całej społeczności. Wynikiem jest przestrzeń do uprawiania fitness na świeżym powietrzu. Na pierwszy rzut oka nie widać tam granic między przestrzenią do zabawy a przestrzenią do uprawiania sportu. Dzięki temu przestrzeń ta tworzy niezwykłe miejsce, które daje poczucie bycia razem jak w rodzinie. Uwzględnienie tego typu projektu podnosi wartość okolicy i ułatwia deweloperowi przyciągania nowych rodzin do nowo otwartego osiedla. 

Ponadczasowy design

Dzieciństwo to ograniczony czasowo fragment naszego życia, ale deweloperzy Brentwood Forest znaleźli rozwiązanie dla zabawy, która nie zna granic. Dorośli obserwujący swoje pociech w akcji na placu zabaw w parku Tucker nie mogą się powstrzymać od skorzystania z niektórych atrakcji takich jak ogromna zjeżdżalnia tunelowa.

Dziecięca zabawa do mikstura zabawy, dreszczyku emocji i przesuwania własnych granic. Projektanci z KOMPAN ciągle przekraczają limity, w bezpieczny sposób podnosząc poprzeczkę. Dziesięciometrowa wspinaczka na Wieżę Kostkę Corocord udowodnia, że jest to pokusa dla każdego – dobry design jest ponadczasowy. 

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

Tucker Family Park, horizontal section 2.jpg

Tucker Family Park, horizontal section 1.jpg

Tucker Family Park, horizontal section 3.jpg

Zdrowa społeczność to wysportowana społeczność.

Projektanci i architekci nowego osiedla Brentwood Forest obserwowali wcześniej otworzone osiedla i zauważyli, że ludzie coraz częściej dążą do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Projektanci od razu wiedzieli, że da się zaspokoić ten naturalny apetyt dzięki rozwiązaniom fitness KOMPAN. 

Urządzenia z dzwonami magnetycznymi, drążkami do podciągania, drążkami równoległymi, systemem treningu wytrzymałościowego i wieloma innymi urządzeniami szybko przyciągnęły mieszkańców tworząc lojalną grupę użytkowników. Miejsce to stało się klubem fitness - bez członkostwa i opłat, ale z grupą oddanych użytkowników. 

Gdy dzieci bawią się na placu zabaw niespełna kilka metrów dalej, rodzice mogą w międzyczasie ćwiczyć na urządzeniach wysokiej jakości fitness od KOMPAN. 

Zbliżyło to lokalną społeczność. Dostaliśmy świetny feedback od różnych grup użytkowników parku i jest to niesamowite miejsce spotkań dla całej lokalnej społeczności. 

Peter MacLeod

Development Manager, AVID Property Group

Rodzinny Park Tucker, Australia

Queensland, Bellbird Park 4300, Australia