Trening Cross


Bilet wstępu na Fitness

Training przekrojowy znajduje się wśród najbardziej uniwersalnych opcji treningowych. Uczestnicy odnoszą korzyści niezależnie od ich umiejętności czy wieku. Do tego można dodać dwa inne ważne elementy: powietrze i dostępność. Ponadto, trening przekrojowy wykonywany na świeżym powietrzu wypełnia płuca świeżym powietrzem i robi to bez konieczności posiadania karty członkowskiej.

Sprzęt do treningu na świeżym powietrzu firmy KOMPAN odzwierciedla wartość użytkową urządzeń przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach. Jest to jednak coś więcej niż przeniesienie sprzętu na zewnątrz. To po prostu by nie zadziałało. Do każdego elementu wyposażenia fitness podchodziliśmy z nowego punktu widzenia, został on na nowo przemyślany, a następnie zbudowany w sposób wpasowujący się w panujący klimat i wymagania fizyczne.To właśnie te wymagania fizyczne odzwierciedlają świadomość, że jedynie sprzęt umożliwiający indywidualne dostosowanie zapewni wartościowy, aniżeli pozorny trening.

Linia produktów KOMPAN – Systemy Cross jest doceniona nie tylko przez tych, którzy trenują. System wygrał Good Design Award i European Product Design Award w 2017 roku.

8 Produktów/y

Funkcjonalne systemy treningowe są obecnie najczęściej wybierane przez zewnętrzne strefy fitness. Dzieje się tak szczególnie za sprawą popularności aktywności takich jak trening przekrojowy, trening bootcampowy, kalistenika i trening uliczny. Wszystkie urządzenia fitness mają skalowalny opór, dzięki czemu każdy może trenować zgodnie z indywidualnym poziomem sprawności. Intensywność może być ustawiona poprzez dostosowanie pozycji ciała w celu zmniejszenia lub zwiększenia oporu, lub wybór lekkiego, średniego lub dużego ciężaru. Wysoce funkcjonalny sprzęt w połączeniu z odpowiednią przestrzenią do zajęć grupowych i interakcji społecznych to klucz do zmotywowania większej liczby osób do bycia aktywnym.

 

Najczęściej zadawane pytania na temat naszych urządzeń plenerowych do treningu przekrojowego

Jak odporny jest sprzęt na warunki atmosferyczne i czy mogę trenować w każdych warunkach?

Bardzo, wykonane z wytrzymałych i solidnych materiałów urządzenie jest stworzone, aby przetrwać długi czas. Pogoda nie powinna stanowić problemu, wyjątek stanowią sytuacje ekstremalne. Wyposażenie jest zawszy gotowe do działania, a Ty?

Czy potrzebuję instrukcji, aby jak najlepiej wykorzystać urządzenie?

Nie, jest ono bardzo intuicyjne, jednak wskazówki dostarczane przez aplikację KOMPAN mogą pomóc Ci osiągnąć nowy poziom sprawności fizycznej.

Dlaczego czuję się lepiej po sesji treningowej na świeżym powietrzu?

Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w Twoim pytaniu. Świeże powietrze jest kluczem. Pomaga oczyścić płuca. Żadna ilość filtra nie oczyści atmosfery w zamkniętym pomieszczeniu tak jak robi to świeże powietrze. Powietrze w zamkniętym pomieszczeniu zawiera nieoptymalną ilość tlenu, azotu i dwutlenku węgla szczególnie w pomieszczeniach z małą lub znikomą wentylacją. Oczywiście umiejscowienie elementów zewnętrznych ma kluczowe znaczenie dla uzyskania idealnego rezultatu. To otwiera dyskusję co jest lepsze: górskie czy morskie powietrze? Powietrze górskie zawiera mniej tlenu niż powietrze znajdujące się na niższych poziomach zmieniając sposób w jaki oddychamy, co powoduje, że serce bije szybciej, a organizm spala więcej energii. Kilka badań wykazało, że atleci trenujący na wyższych wysokościach mają tendencję do utraty wagi. Z drugiej strony powietrze morskie ma wiele zalet. Orzeźwiający klimat nad morzem jest dobry dla układu oddechowego i skóry, a także poprawia krążenie i wzmacnia mechanizmy obronne organizmu.

Czym jest megnetyczny dzwon i jak działa?

Dzwon jest dostępny w trzech różnych ciężkościach 6,9 i 12 kg i porusza się w górę i w dół po aluminiowym słupie. Wewnętrzny rdzeń zawiera magnesy, które wytwarzają opór, który się zwiększa im szybciej się poruszasz.

Co się stanie, jeśli upuszczę dzwon?

Upuszczony dzwon przyśpiesza, jednak magnesy spowolniają go za pomocą zwiększonego oporu.

Czy muszę wybrać kolor pomarańczowy?

Nie, dostępnych jest siedem standardowych kolorów. Jeśli jednak chcesz dostosować wyposażenie do swojej siłowni, szkoły czy kolorów miasta, jest możliwość wyboru własnego koloru.

Kto jest grupą docelową?

Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane dla uniwersalnego użytku począwszy od osób początkujących, które mogą rozpocząć na swoim własnym poziomie. Elitarni sportowcy mogą również ustawić swój własny poziom. Przejrzyste oznakowanie zapewnia maksymalne korzyści z każdej sesji. 

Czy trening przekrojowy KOMPAN pozwala na interakcje społeczne?

Nasze systemy treningu przekrojowego pozwalają na trening jeden koło drugiego. Dla trenerów oznacza to szybki przegląd i oferowanie wsparcia oraz wskazówek w razie potrzeby. Ponadto, nasze przestrzenie są zainstalowane wraz z strefami przeznaczonymi na odpoczynek i interakcje społeczne.

Czy systemy cross-training mogą być zastosowane do profesjonalnego użytku?

Nasze rozwiązania treningu przekrojowego są zaprojektowane w sposób dostarczający terapeutom i innym specjalistom w dziedzinie zdrowia dostęp do wyposażenia, które jest porównywalne z tym, które używane jest przez nich na co dzień w profesjonalnym środowisku.

 


POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.