Street Workout & Kalistenika

Innowacyjny Wysoce Intensywny Grupowy Trening

Aktywność fizyczna, która symbolizuje wolność ruchu i wspiera aktywność społeczną. Jest to kombinacja lekkoatletyki, parkour, kalisteniki i innych sportów, większości wykonywanych przestrzeni publicznej.

Aktywność fizyczna jest skoncentrowana na treningu z własną masą ciała i ma elementy siłowe oraz dynamiczne. Celem jest kontrola ruchu w sposób elegancki i estetyczny, często przechodząc z jednej statycznej pozycji do następnej. Utrzymanie i kontrolowana zmiana pozycji statycznych wymaga siły. Zmiana pozycji może być wykonana powoli, lub w sposób dynamiczny taki jak na przykład obrót o 360 stopni albo nowe ruchy i tricki, których jeszcze nie znamy. 

Jest to bardzo popularny trening wśród młodszych generacji i bycie online jest częścią tego treningu. Istnieje cała społeczność, która rozwija się i dzieli nowymi pozycjami i trickami. To inspiruje użytkowników na całym świecie do pójścia do ich lokalnego parku i do zrobienia tego samego. Trening ten jest XXI wiecznym Tai Chi –Tai Chi z dopasowanymi urządzeniami… i zdecydowanie fajniejsze niż pierwowzór.

KOMPAN_161109_6801_V2-Slider-2-Large.jpg