Wybierz niższą emisję dwutlenku węgla z KOMPAN

Umożliwiamy obniżenie emisji dwutlenku węgla, wybierając produkty, które są naturalne lub z odzysku.

Aby zapewnić lepszą przyszłość naszym dzieciom, wszyscy musimy ponosić odpowiedzialność za obniżenie emisji dwutlenku węgla. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych musimy obniżyć emisję węgla o 45% przed 2030 r., aby utrzymać wzrost temperatury tylko do 1,5 stopnia.

W naszej branży ponad 80% emisji dwutlenku węgla pochodzi z surowców, dlatego postanowiliśmy stawić czoła wyzwaniom w pierwszej kolejności, a naszym celem jest opracowanie nowych zrównoważonych surowców wraz z naszymi dostawcami.

W rezultacie KOMPAN może teraz dostarczać pełne rozwiązania placów zabaw, które są Born Green - z produktów naturalnym lub Made Green - z produktów z odzysku.

Produkty naturalne są wykonane z naturalnego materiału budowlanego, drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Dlatego charakteryzują się bardzo niską emisją dwutlenku węgla. Produkty z odzysku są ekologiczne, ponieważ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak odpady oceaniczne, zużyte tekstylia, zużyte opakowania żywnościowe, zużyte reklamówki itp. Nasze nowe produkty z odzysku, GreenLine, zapewniają 50% redukcję emisji dwutlenku węgla w porównaniu z podobnymi produktami z 2014 (w zależności od wybranego produktu)..

Oznacza to, że kupując plac zabaw, możesz teraz dokonać ekologicznego wyboru.

Place zabaw przyszłości - zastosowanie gospodarki o obiegu zamkniętym

Firma KOMPAN zbudowała pierwszy z wielu placów zabaw z zastosowaniem gospodarki o obiegu zamkniętym. Wykorzystaliśmy odpady oceaniczne, tekstylne i plastik z recyklingu. A nowy plac zabaw przynosi tak wiele zabawy jak wszystkie dostarczone do tej pory place zabaw od KOMPAN.

 


Zielone Nowości

Nasze materiały 

Dostarczamy place zabaw wykonane z materiałów, które są albo naturalne, albo odzyskane przez nas z recyklingu.