Szkoła w Nyborg, Dania

Nyborg Friskole to niezależna jednostka edukacyjna dla dzieci od wieku przedszkolnego aż po wiek gimnazjalny. Szkoła ta ma ograniczoną przestrzeń na rekreacje na świeżym powietrzu, ponieważ znajduje się w samym centrum Nyborg. Mimo to ta ograniczona przestrzeń jest wykorzystywana przez dzieci w każdym wieku. W związku z tym plac zabaw musi być różnorodny i kompaktowy. 

Szkoła ta postanowiła poradzić sobie z problem nieaktywnych dzieci i czuła, że rozwiązaniem tego problemu będzie miejsce bardziej inkluzywne, z przestrzenią dla każdego. 

Sztuczna trawa została użyta na całym terenie placu zabaw, aby stworzyć miejsce bardziej zachęcające. Przez to, ziemia nie zamienia się w błoto po deszczu i dzieci mogą wykorzystać cały obszar jako miejsce spotkań. Na tym placu zabaw skupiono się na zapewnieniu miejsc do wspinaczki, kręcenia, balansu i spotkań. 

To połączenie tworzy interesujące i kompaktowe miejsce zabaw dla dzieci w każdym wieku i miejsce edukacyjne dla dzieci wieku przedszkolnym i szkolnym. Ten plac zabaw daje szansę nauczycielom do tworzenia kreatywnych i inspirujących zajęć. Jak również zachęca dzieci do bycia aktywnymi w trakcie przerw. Połączenie BLOQX i zestawów GALAXY tworzy fantastyczne i wymagające miejsce dla wszystkich dzieci w szkole. Dodatkowo drążki są niesamowicie popularne wśród mniej aktywnych dzieci.

Oaza dla dzieci w środku miasta

Połączenie BLOQX i zestawów GALAXY tworzy niesamowite i wymagające środowisko dla wszystkich dzieci w szkole i w mieście Nyborg.

Fizyczna

Emocjonalna

Poznawcza

Kreatywna

„Plac zabaw jest zawsze pełen dzieci. Nawet w trakcie weekendów i wieczorów, nasi sąsiedzi mówią nam, że plac zabaw jest ciągle używany.”

Brian Klarskov Hansen

Pedagog

Szkoła w Nyborgu

Fionia, Nyborg 5800, Dania