Edukacja

Od szkół wymaga się, aby nauczyły dzieci umiejętności przydatnych w życiu

Dobrze zaprojektowane place zabaw są miejscem nauki dziecka i rozwijania umiejętności fizycznych i społecznych. Coraz większa liczba dzieci prowadzi siedzący styl życia i potrzebuje wskazówek w jaki sposób być częścią społeczeństwa. 

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dla dzieci powyżej 5 roku życia trening umiejętności motorycznych, kondycji, siły ramion, nóg i korpusu. Szkolna zabawa dostosowana do wieku oferuje zróżnicowane możliwości aktywności fizycznej, włączając w to każde dziecko, aby bycie aktywnym było dla nich naturalne. 

Społeczne interakcje są silne w dobrze zaplanowanej szkole, nauczyciele zgłaszają, że trudno jest nauczyć takiego zachowania jak czekanie w kolejce, ale łatwiej jest pokazać i nauczyć w trakcie zabawy na placu zabaw. Nauka i wychowywanie mogą być równie dobrze przekazywane na placu zabaw. Skrupulatnie zaprojektowany szkolny plac zabaw, zbudowany, aby wspierać spontaniczną jak również kierowaną zabawę może dostarczyć zróżnicowane doświadczenia w trakcie których dzieci uczą się. Dodatkowo place zabaw mogą być inspirującym narzędziem dla nauczycieli, dając możliwość aktywnego nauczania zgodnego z podstawą programową.