Tree Top Walk

Zabawa w domku na drzewie

Zabawa w domku na najwyższym drzewie to miłe wspomnienie z dzieciństwa wielu osób. To święte, niedozwolone dla dorosłych miej­sce i jednocześnie punkt widokowy sprawiał, że byliśmy szczęśliwi i zajęci zabawą przez wiele godzin.

Struktura Tree Top Walk oferuje to samo współczesnym dzieciom!

Tree Top Walk to pełna wyzwań konstrukcja. Dzieci mogą wspinać się po wymagającym szlaku wiewiórek i odnaleźć poczucie spełnienia po bezpiecznym dotarciu do domku na drzewie. Odpoczywając po wyzwaniu, podopiecz­ni mogą przejść z jednego domku zabaw do drugiego i poczuć dreszczyk emocji podczas spaceru w przezroczystym pełnym lin tunelu wysoko nad ziemią. Nagrodą na koniec jest zjazd zakrzywioną zjeżdżalnią, do której przez okienka umieszczone w górnej części rury wpada światło dzienne. A potem można zacząć całą zabawę od nowa! 

Tree Top Walk niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Po prostu przyciąga wzrok wszystkich wokół — zarówno dzieci, jak i dorosłych. Powierzchnie pokryte prawdziwym drewnem Robinia nadają strukturze delikatny orga­niczny wygląd, pozwalając strukturze wtopić się w środowisko naturalne lub wyróżnić się na obszarach miejskich.

 

Treetop_sammensat.jpg

Kiedy zindywidualizowany projekt staje się standardowym 

Klient z Queensland w Australii chciał stworzyć wyjątkowe miejsce i plac zabaw dla nowo założonego miasta Aura. Zainspirowany wakacjami w części Queensland, gdzie znajduje się wiele starych drzew nasz klient wpadł na pomysł, aby przenieść wspinaczkę wśród wysokich drzew do Aury. 

Marzeniem naszego klienta było stworzenie struktury, która będzie tak wysoka jak drzewa i odtworzy radość z zabawy na domku na drzewie. Głównym celem było stworzenie wymagającego miejsca, które da poczucie ryzyka, ale w bezpieczny sposób. 

Studio Designu KOMPAN w Berlinie zainspirowało się życzeniami klienta i stworzyło zindywidualizowany projekt skrojony do potrzeb klienta. 

Poniżej znajduje się plac zabaw w Aurze - Mieście Kolorów. Ten plac zabaw stał się inspiracją dla Tree Top Walk. Tree Top Walk to standardowe rozwiązanie, które zawiera unikalne cechy placu zabaw w Aurze tworząc miejsce ekscytującej zabawy na dużej wysokości. 

 

I oczywiście faktor zabawy, w tym zdecydowanie posłuchaliśmy zaleceń KOMPAN. Dzieci uwielbiają zjeżdżalnie i linowe przejścia. Myślę, że to przez faktor strachu.

Shaun Egan

Głowny Projektant Aura

Related News