Uaktywnić Nieaktywnych

ŚWIAT SIĘ ZMIENIŁ. POZIOM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ SPADŁ A CENA OPIEKI ZDROWOTNEJ WZROSŁA

Zwiększająca się popularność siedzącego trybu życia kreuje społeczność w której większość osób jest nieaktywna fizycznie. Na całym Świecie ponad 25% dorosłych i ponad 80% nieletnich jest nieaktywna fizycznie. To wpływa negatywnie na zdrowie i pociąga za sobą alarmujące przyszłe problemy zdrowotne i wydatki dla naszego społeczeństwa. Kosztem siedzącego trybu życia jest obniżona samodzielność, większa zależność i niższa produktywność. Brak aktywności fizycznej znajduje się wśród czterech największych przyczyn przedwczesnej śmierci.

Nie powinniśmy się dalej zastanawiać czy reagować, ale raczej kiedy? Teraz!

Badanie zainicjowane przez KOMPAN wykazują, że ludzie chcą być aktywni fizycznie, ale niestety napotykają pewne przeciwności. Czas, pieniądze i motywacja to główne przeszkody w drodze do bycia aktywnym.

 

Znaczące spostrzeżenie raportu pokazują, że 60% ludzi czuje, że przestrzeń publiczna nie motywuje ich do bycia aktywnym fizycznie. Aby zobaczyć czy siłownia zewnętrzna powinna być częścią rozwiązania tego problemu, KOMPAN przeprowadził badania razem z miastem Kopenhaga. Celem tego badania było wskazanie użytkowników siłowni zewnętrznych i sprawdzenia czy mogą one uaktywnić nieaktywnyc

Kluczowym rezultatem badań był fakt, że siłownie zewnętrzne przyciągają ludzi niezależnie od wieku, pozycji społecznej czy pochodzenia. Wyniki pokazują, że 23% osób nie było aktywnymi wcześniej, co więcej wyniki pokazują, że siłownie zewnętrzne i rozwiązania fitness są atrakcyjne dla nieaktywnych ludzi i mogą być częścią rozwiązania problemu, aby stworzyć szczęśliwsze i zdrowsze społeczeństwo. 

>>Go to research from Copenhagen (in English)

>>Go to research from New York (in English)

>>Go to research from Metz (in English)

POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.

1 Left Section
2 Right section