ŻEBY BYŁO FAIR, ZABAWA MUSI BYĆ DLA WSZYSTKICH

W KOMPAN wierzymy, że każde dziecko ma prawo do odpoczynku i zabawy - niezależnie od umiejętności fizyczny i intelektualnych. 

To przekonanie idealnie wpisuję się w założenia Organizacji Narodów Zjednoczonych i konwencji Praw dziecka, najbardziej wspieraniej kiedykolwiek konwencji przez ONZ.

KOMPAN_160412_FRUENS_BOEGE_012_-_Inclusion_small.jpg

W ostatnich latach większość państw podpisała Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych, która zaleca, by przestrzeń publiczna była projektowana zgodnie z zasadami „projektowania uniwersalnego”.

W JAKI SPOSÓB UWZGLĘDNIAMY WSZYSTKICH W ZABAWIE?

Filozofia zabawy, która integruje jest głęboko zakorzeniona w firmie KOMPAN. „Bawmy się razem” – lub idea, że wszyscy powinni bawić się wspólnie, jest fundamentem naszej filozofii zabawy.

Projektujemy nasze produkty tak, by wszyscy mogli ich używać oraz by wspierały czynności, które dotyczą wszystkich dzieci. Projektowanie uniwersalne jest obecne we wszystkich naszych placach zabaw, m.in. w wielu otworach i szczegółach, które zachęcają podczas zabawy do interakcji pomiędzy dziećmi wewnątrz i na zewnątrz elementów placu zabaw.

1499429023_20150928-kompan-inlcusion-small-2.jpg

TRZY POZIOMY ZABAWY INTEGRUJĄCEJ

W firmie KOMPAN podzieliliśmy

czynności na placu zabaw na trzy kategorie:


• Czynności na poziomie podłoża

• Czynności na wyższym poziomie

• Czynności na wielu poziomach

Czynności te są oparte na Ustawie o niepełnosprawnych Amerykanach i jej wytycznych dotyczących obszarów związanych z zabawami (ADAAG), która stwierdza, że w przypadku równej liczby czynności wykonywanych na poziomie podłoża i czynności na wyższym poziomie plac zabaw może być określony jako „zgodny z projektowaniem uniwersalnym” oraz „dostępny dla wszystkich”. Ponadto nasze wyposażenie oferuje czynności wykonywane na wielu poziomach, do których można dostać się zarówno z poziomu podłoża, jak i z wyższych poziomów, a także używać ich z tych poziomów – dzięki temu otrzymujemy jeszcze bardziej otwarte i zróżnicowane.

UNIWERSALNE ZASADY  DESIGNU KOMPAN

Innowacja produktu w KOMPAN podąża za pięcioma zasadami uniwersalnego i inkluzywnego designu:  

  1. Łatwo dostępne,
  2. Wielofunkcyjne (jeśli jest to możliwe)
  3. Oparte na konstrukcji 360º (zabawa z każdej strony)
  4. Wyposażone w zróżnicowane możliwości zabawy
  5. Przejrzyste w zakresie kolorystyki i sygnałów konstrukcyjnych.