Wzmocnij naukę zabawą

W ostatnich latach wiele badań udowodniło, że zabawa
jest podstawą nauki i rozwoju podstawowych umiejętności.

Dzieci ulepszają swoje możliwości zdobywania nowych umiejętności przez zabawę i dlatego właśnie zabawa powinna być wykorzystywana jako środek poprawiania nauczania, a nie jako przerwa w trakcie dnia w przedszkolu czy szkole. Bazując na tym wiemy, że wszystkie programy nauczania – od żłobka do szkół podstawowych - stawiają ambitne cele dla rozwoju dziecka. 

W KOMPAN w pełni implementujemy ten rozwój. 
Wszystkie produkty KOMPAN wprowadzają radosną atmosferę z efektywnymi narzędziami nauczania. 

Dlatego właśnie we wszystkim co robimy skupiamy się na rozwiązaniach, które dostarczają rozwój 4 kompetencji: 

Te 4 kompetencje są podstawowymi umiejętnościami, ale oczywiście ich wdrażanie różni się w zależności od grupy wiekowej. 

Zabawa dostosowana do wieku ustanawia nowe standardy w rozwiązaniach zabawowych w segmencie edukacyjnym.
Wszystko to, ponieważ w KOMPAN wiemy, że zabaw jest podstawą nauki.

KOMPAN-Edu-Skill-Physical.png  Fizyczna

– radość z fizycznego wyzwania

KOMPAN-Edu-Skill-SocialEmotional.png Emocjonalna

– radość z bycia razem

KOMPAN-Edu-Skill-Cognitive.pngPoznawcza

– radość z nauki

KOMPAN-Edu-Skill-Creative.png Kreatywna

– radość z tworzenia

Nauczanie wczesno szkolne 

Najlepszą inwestycją edukacyjną w przyszłość i rozwój są wysokiej jakości rozwiązania dla najmłodszych, pokazują badania ekonomiczne.

Zabawa fizyczna to podstawa, w ostatnim czasie badania pokazują, że nawet najmłodsze dzieci mają stanowczo za mało ruchu, aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne w taki sam sposób jak poprzednie generacje.

Motywacją do zabawy i ruchu dla dzieci są miejsca, które są odpowiednio dostosowane do ich możliwości np. huśtawki, karuzele i sprężynowce. 

Zachętą do wspólnej i kreatywnej zabawy są miejsce takie jak np. tematyczne domki zabaw czy miejsca do zabawy piaskiem i wodą.

Szkoła Podstawowa

Oczekuję się, że szkoły będą odpowiednio rozwijały umiejętności życiowe jak również akademickie. Dobrze zaprojektowany plac zabaw jest w szczególności miejscem do wspólnego spędzania czasu i rozwoju umiejętności fizycznych. 

Rośnie liczba dzieci wiodących siedzący tryb życia oraz potrzebujących pomocy i wskazówek na temat życia w społeczeństwie. Świetnie zaprojektowany szkolny plac zabaw spełnia wszystkie oczekiwania użytkowników.

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, aby dzieci powyżej 5 roku życia trenowały umiejętności motoryczne, kondycję i siłę a w szczególności ich ramiona, nogi i mięśnie główne. Plac zabaw dostosowany do wieku oferuje zróżnicowane możliwości fizycznej zabawy, aby motywować dzieci, również te mniej wytrzymałe do niewymuszonej aktywności w zabawny sposób.  

Społeczne interakcje będą silne w dobrze zaplanowanym placu zabaw, nauczyciele zauważają, że trudno nauczyć dzieci umiejętności społecznych takich jak czekanie w kolejce, ale łatwo dzieciom pokazać w trakcie zabawy na placu zabaw. Zabawa kierowana i nauczanie mogą równie dobrze odbywać się na placu zabaw. Szkolny plac zabaw zaprojektowany, aby wspierać swobodną lub kierowaną zabawę może oferować różnorodne doświadczenia. Dodatkowo plac zabaw może być inspirującym narzędziem dla nauczycieli, oferując aktywne nauczanie, które zgodne jest z podstawową programową.