Naturalna Zabawa


Naturalne place zabaw - eksploruj naszą Naturalną Zabawę

Nasza kategoria Naturalna Zabawa zdominowana jest przez jedno słowo – Robinia. Używamy twardego drewna i drewna sosnowego, gdy jest odpowiednie rozwiązanie, ale przyjazd nowej dostawy drewna Robinia sprawia, że nasza fabryka w Brnie jest podekscytowana, ponieważ praca z Robinią to czysta przyjemność. Siła Robinii opiera się na jej słojach, a my pozwalamy słojom dyktować, jak użyjemy dany kawałek drewna. W zamian jesteśmy nagrodzeni tym, że każdy produkt Robinia jest wyjątkowy, każdy Zamek opowiada inną historię, każdy Play System jest wymagający w wyjątkowy sposób. 

W pełni zrównoważona europejska Robinia to więcej niż materiał komponentów, przez swoją siłę, wytrzymałość i potencjał są głównym materiałem naszej Naturalnej Zabawy w Wioskach, Statkach, Play Systems, Torach Przeszkód i Tematycznej Zabawie. Sprężynowce Robinia to krewny naszej rodziny sprężynowców.


Dbając o niski poziom naszego śladu węglowego, przedstawiamy naszą linię Robinia – pełna linia ze znanymi ulubionymi elementami takimi jak huśtawki, sieci do wspinaczki czy zabawą z wodą i piaskiem. Wykorzystujemy jej siłę i „przyjazny” wygląd, aby tory przeszkód były wymagające, ale nie onieśmielające. 

Twój spacer z naturalną zabawą zaczyna się tutaj.

Które materiały są bardziej wytrzymałe naturalne czy sztuczne? 

Odpowiedzią KOMPAN jest to, że żadne z tych – przy odpowiedniej konserwacji obie wersje powinny przetrwać zabawę całego pokolenia. Drewno Robinia ma 15 letnią gwarancję. Jeżeli szukamy różnicy to jedną jest to, że sztuczny Ecocore™ ma dożywotnią gwarancję, wygląda on tak samo dobrze pierwszego dnia i 10000 dnia, drewno z czasem może dojrzeć i stać się bardziej zachęcającym. 

 

Czym jest Robinia? 

Robinia to drzewo, które daje wszystko. Przez uzupełnianie azotu w glebie, spalanie w ten sam sposób jak węgiel, zapewnianie niesamowitego miodu aż po bycie najgęstszym i wszechstronnym drewnem. To również zrównoważone źródło. Robinia pochodzi ze wschodniej części USA, gdzie nazywana jest czarną szarańczom, została sprowadzona do Europy przez ogrodnika Króla Francji w 1602 roku. To drzewo nadal stoi w skwerze Viviani w centralnej części Paryża. Dzisiaj Robinia rośnie na całym świecie. W Europie najczęściej znajdziemy Robinie w Niemczech, Rumunii i w Czechach. To drewno zostało wybrane przez KOMPAN przez siłę, wytrzymałość i niepowtarzalny wygląd. 

 

Jak dbać o Robinie? 

Trzeba co najwyżej doglądać Robinię. Bycie częścią natury w KOMPAN oznacza, że natura ma prawo do własnej ścieżki. Najczęściej ta ścieżka dodaje „charakteru” – słoje i sęki drewna są częścią atrakcji – ale w momencie, gdzie naturalny rozwój zagraża bezpieczeństwu, gwarancja wchodzi w życie.


POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.