Huśtawki Robinia


Nowa klasyka w drewnie

Huśtawki są klasyczną ikoną placu zabaw. Przywołują natychmiastowy obraz, ale dziś jest on otwarty na nowoczesną interpretację. Huśtawka nie jest już tylko kawałkiem drewna przyczepionego do poziomej deski za pomocą dwóch kawałków liny. Dzisiejsze huśtawki nie są już samodzielnymi wyczynami. Ptasie Gniazdo i Cocowave umożliwiają wspólną zabawę, poprzez siedzenie na tym samym siedzisku lub na stelażach, które pozwalają na praktycznie dowolną liczbę huśtawek. Zestaw pięciu huśtawek KOMPAN to kolejne świeże spojrzenie na klasykę z ramą w kształcie pięciokąta, co oznacza, że dzieci mogą decydować się na wchodzenie i wychodzenie ze środka i do siebie nawzajem - lub odwrotnie.

Wprowadzenie Robinia do historii huśtawki, łagodzi wygląd zbliżając zabawę do natury. Proces huśtania się jest częścią natury dziecka i jego rozwoju. Trenuje równowagę, koordynację i świadomość przestrzenną. Te umiejętności motoryczne są kluczowe, aby być w stanie dokładnie ocenić dystans, bezpiecznie się poruszać czy siedzieć w szkole w bezruchu. Ruch obrotowy pomaga zrównoważyć aktywność neurologiczną mózgu, a jest to związane z przekonaniem, że dzieci lepiej śpią po zabawie na huśtawce.


Huśtanie się jest jedną z obowiązkowych czynności na placu zabaw – nie jest to rzadkie, że dzieci spędzają na huśtawce 20,30, a nawet 40 minut. Dziecko ewoluuje wraz z huśtawką. Od malucha trzymanego bezpiecznie w zamkniętym siedzisku, poprzez bycie pchanym przez dorosłego, aż do zdobycia niezależności w samodzielnym się huśtaniu, a później towarzystwo poprzez dołączenie do swoich przyjaciół na ptasim gnieździe czy cocowave.

Robinia jest preferowanym materiałem dla naturalnych produktów KOMPAN. Znana jako Robinia akacjowa w rodzimych Stanach Zjednochonych, jest teraz międzykontynentalną rośliną, po raz pierwszy wprowadzoną do Europy ponad cztery wieki temu. 

Drzewo Robinia jest samo w sobie trumfem natury. Jako drzewo, spełnia swoją funkcję na każdym etapie. Rośnie na ubogich glebach, dostarcza azot do ziemi, zachęcając inne rośliny, kwitnie, by być źródłem miodu Acadia, jego liście wytwarzają Co2. Dobrze adaptuje się ono na obszarze miejskim, zdobiąc wiele bulwarów i ulic. Kiedy ścięte na drewno, pień regeneruje się i szybko odrasta. Odznacza się wysokim rozwojem zrównoważonym. Drewno jest drobnoziarniste, mocne i wytrzymałe – idealny materiał na elementy do zabawy. 

 

Jak zacząć?

Znalezienie właściwego produktu z naszej szerokiej gamy produktów to tylko początek. Zachęcamy do kliknięcia i zainspirowania się naszymi niezwykłymi placami zabaw zainstalowanymi na całym świecie. Nasz doświadczony i kompetentny zespół obsługi klienta pomoże Ci zmienić Twoje pomysły w wyjątkowy plac zabaw. Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz otrzymać wycenę.

 

Czy siedzenia są umocowane za pomocą łańcuchów?

Nie, brzęczące nieczułe łańcuchy opuściły plac zabaw dawno temu. Lina, taka sama jak w siatkach Corocord i piramidach, wraz ze stalowymi wspornikami jest mechanizmem umożliwiającym huśtanie się.

 

Czy wszystkie rodzaje siedzeń mogą być łączone?

KOMPAN zaprojektował pojedyncze i wielostanowiskowe siedziska dla małych i starszych dzieci. Wszystkie siedzenia można łączyć w huśtawki typu stacji.

 

Czy drewniane słupki są dostępne ze stalowymi podstawami?

Tak, KOMPAN zaprojektował stalową podstawę, która podnosi drewno z poziomu gruntu.


POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.