Wolnostojące Urządzenia do Zabawy


Zjeżdżalnia, huśtawki, huśtawki równoważne czy sprężynowce – wszystko te elementy to wolnostojące urządzenia zabawowe. Wolnostojące klasyki, które razem tworzą plac zabaw, tak naprawdę żaden plac zabaw nie jest bez nich kompletny w takiej lub innej formie.

KOMPAN ma za sobą pół wieku doświadczenia w projektowaniu placów zabaw. Przez obserwację sztuka miejska nabrała bardziej zabawowy charakter, projektanci i eksperci coraz bardziej forsowali radość i korzyści płynące z placów zabaw. Legendarna Szalona Kura (sprężynowiec) zapoczątkowała rewolucje, która nie ma końca. Dzisiejsze place zabaw są spektakularne w kwestii motywów i różnorodności, a urządzenia wolnostojące mogą być tym co rozrusza imprezę lub mogą być wisienką na torcie.

Zobacz nasze wszystkie produkty wolnostojące w poniższej kategorii - Let's Play!


Szeroka gama klasyków placów zabaw

Szeroka gama wolnostojący produktów KOMPAN oferuje świat niekończących się możliwości zabawy. Każdy element zabawy oferuje dziecku platformę do samorozwoju. Nasze spinnery i karuzele pomagają rozwinąć dzieciom poczucie balansu, siłę mięśni oraz siłę kości. 

Urządzenia tematyczne od KOMPAN zachęcają do dramatycznej zabawy, która stymuluje rozwój językowy i poznawczy. Zabawa z Piaskiem & Wodą daje poczucie spełnienia, a czekanie na swoją kolej do Zjazdu Linowego jest lekcją cierpliwości i sprawiedliwości przed ekscytującym zjazdem. 

Kto wynalazł Szaloną Kurę?

Tom Lindhardt “wynalazł” Szaloną Kurę w 1972 roku. To była jedna z pierwszych innowacji od KOMPAN lidera światowego rynku placów zabaw z siedzibą główną w Danii. Bazując na bezpiecznie zamontowanej sprężynie, Szalona Kura jest alternatywą huśtawek równoważnych z tą przewagą, że można się na nich bawić samemu. Był to początek całej rodziny sprężynowców: obecnie mamy ich ponad 30.

Jaka jest najlepsza nawiwerzchnia dla placów zabaw?

Był taki czas, gdy lądowaliśmy z huśtawek czy zjeżdżalni na betonie lub żwirze. Dzisiaj jest wiele dostępnych możliwości, wszystkie z zaletami niektóre z wadami. Na przykład piasek i wióry drewniane są tanie, ale mogą zostać zanieczyszczone przez zwierzęta i nie są odpowiednie dla użytkowników wózków inwalidzkich, asfalt jest wytrzymały, ale nie wybacza błędów i na końcu mamy gumowe nawierzchnie. Nawierzchnie gumowe są bezpieczne w trakcie lądowania. Flexotop™ od KOMPAN dostępny jest w 24 kolorach co pozwala projektantowi na zaadaptowanie nawierzchni jako elementu zabawy, tworzenie ścieżek i inspirowanie młodych umysłów.

Place zabaw niekoniecznie muszą zajmować ogromną przestrzeń. Nawet jedno lub dwa urządzenia mogą przyciągnąć uwagę dzieci i rozbudzić ich chęć do zabawy. W gamie urządzeń wolnostojących KOMPAN są takie klasyki jak huśtawki i domki zabaw oraz innowacyjne produkty jak inkluzywne karuzele czy sieci do wspinaczki. Możesz wybrać z szerokiego portfolio produktów, którego mogą stać samodzielnie lub być połączone z innymi urządzeniami wolnostojącymi lub większym urzadzeniem zabawowym. 

Wolnostojące urządzenia są zaprojektowane, aby rozwijać umiejętności fizyczne, społeczne i kreatywność. Każdy z produktów skupia się przynajmniej na jednej aktywności, ale KOMPAN celuje w dodanie wielu warstw aktywności. Oznacza to, że jest wiele sposobów na zabawę dla dzieci w różnym wieku i o różnych możliwościach. 

Przejrzyj wszystkie urządzenia wolnostojące w kategoriach poniżej.  


POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.