Huśtawki i siedziska


Huśtawka na zawsze pozostanie w naszym wspomnieniach z dzieciństwa. Zapewniają jeden z przełomowych momentów w naszym rozwoju. To moment, kiedy jesteśmy zależni od popychania przez dorosłych aż nareszcie jesteśmy wstanie huśtać się samodzielnie.

W KOMPAN klasyk placów zabaw zmienił się z tradycyjnych siedzisk w ekscytującą gamę produktów. Dzisiaj możesz się huśtać wspólnie z przyjaciółmi na Ptasim Gnieździe lub na huśtawce wahadło Cocowave, lub zrobić to w zupełnie nowy sposób na huśtawce Five Way, gdzie zabawa samodzielna zmienia się na zabawę twarzą w twarz. Najnowszym elementem jest wspólne huśtanie na huśtawce Ty & Ja, gdzie dwie generacje mogą się bawić wspólnie.

Kliknij poniżej i zacznij się huśtać.


Dostosuj nasze huśtawki do potrzeb TWOJEGO placu zabaw

Każdy plac zabaw zasługuje na własny charakter. Nie ma dwóch identycznych lokalizacji i dzięki urządzeniom wolnostojącym, które dostępne są w różnych materiałach. Dlatego stoi przed Tobą szansa do stworzenia czegoś niezwykłego dla przyszłych użytkowników.

Huśtawki są dostępne w różnych rozmiarach, wariacjach czy kształtach. Od klasycznych huśtawek z ramą-A do zwykłych huśtawek, które są odpowiednie dla grupy dzieci. Trzy główne elementy determinują typ huśtawek; materiał słupów i ich kształt, rozmiar i jako ostatnie rodzaje siedzisk. 

KOMPAN to producent placów zabaw i siłowni plenerowych. Nasze rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo, wysoką jakość i długotrwałość. KOMPAN wyróżnia się na tle konkurencji i z nami możesz być pewien/pewna, że Twój plac zabaw będzie niesamowity! KOMPAN Let's Play!

Nieważne jaką chcesz huśtawkę - mamy ją!

Ramy dla huśtawek

  • Rama-A: dostępne są o wysokości 2m i 2,5m ze słupami z impregnowanego drewna sosnowego, twardego drewna lub stali galwanizowanej ogniowo.
  • Huśtawki portalowe: horyzontalne słupy ze stali galwanizowanej ogniowo lub malowane proszkowo z bazą ze stali wcześniej galwanizowanej. Łączniki ramy huśtawki i belka poprzeczna są galwanizowane ogniowo lub malowane proszkowo na bazie stali galwanizowanej ogniowo.
  • Huśtawka Wahadło Cocowave: dostępne są różne opcje: drewno nieobrabiane Robinia, malowane na brązowo drewno Robinia lub zielona kolorowa wersja, linowe lub ze stali nierdzewnej zawieszanie, drewniane lub stalowe kotwy.  

Siedziska dla huśtawek

Siedziska kreują wspaniałą okazję wyboru i indywidualizacji – wybierz wolnostojącą pojedynczą huśtawkę lub kombinację, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Oferujemy standardowe siedziska, dla maluchów czy siedzisko ptasie gniazdo o średnicy ø100cm lub ø120cm. Siedziska dostępne są z łańcuchami galwanizowanymi ogniowo lub ze stali nierdzewnej z zawieszeniem zapobiegającym skrętom jako opcja. 

Niesamowite huśtawki

  • Huśtawka Dino lub huśtawki Gigant, które zmieniają sposób huśtania się. Od prostego ruchu w przód i w tył, do ruchu dostosowanego do indywidualnych preferencji jak np. huśtanie po okręgu. To samo nie obowiązuje co do samodzielnej zabawy, dzieci mogą huśtać się wspólnie, rywalizować, ustalać własne zasady – wszystko to ważne elementy rozwoju umiejętności społecznych. 
  • Huśtawka wahadło Cocowave: rozmiar i wygląd huśtawki Cocowave to coś czemu dzieci nie mogą się oprzeć. Dzięki wytrzymałej, prostokątnej linie kokosowej, huśtawka Cocowave pozwala na huśtanie na siedząco, leżąco czy stojąco. Huśtawka może poruszać się w przód i w tył oraz na boki. 

Potrzebujesz idealnej huśtawki? Zobacz naszą gamę huśtawek i zainspiruj się wspaniałymi projektami z całego świata. W KOMPAN zawsze jesteśmy gotowi by Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania na temat huśtawek lub innych produktów – napisz do nas.

Często zadawane pytania na temat huśtawek: 

Ile kosztuje huśtawka KOMPAN? 

Cena naszych huśtawek zależy od typu, rozmiaru i designu. W KOMPAN zawsze staramy się zapewnić optymalne rozwiązanie zabawowe dla Twoich konkretnych potrzeb i wymagań. Oferujemy setki huśtawek i dlatego, aby ustalić cenę huśtawki potrzebujemy więcej informacji na temat Twoich potrzeb. Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, aby poznać cenę Twojej huśtawki lub Twojego placu zabaw. 

Czy huśtawki od KOMPAN są wykonane tylko ze starych opon wiszących na linie? 

Nie. Najbliżej starych opon będziesz w trakcie poruszania się po nawierzchni Flexotop™, która opiera się granulacie pochodzącym z recyklingu. Stare opony były jednak inspiracją wielu projektów w naszej szerokiej gamie produktów. 

 

Czy istnieje coś takiego jak nowoczesna huśtawka? 

Tak, technologia huśtania jest bardzo prosta, ale w ostatnich latach KOMPAN kompletnie zmienił tę koncepcję. Możesz wybrać różne kształty i konstrukcje, które wykonane są ze starannie dobranych materiałów, które będą Ci służyć przez wiele lat. Huśtawki od KOMPAN są produkowane z impregnowanego drewna sosny, drewna twardego, drewna Robinia czy stali galwanizowanej ogniowo. Siedziska huśtawek wykonane są komfortowych, antypoślizgowych, syntetycznych materiałów z wkładką z drewna. Siedziska są połączone z ramą huśtawki przez łańcuchy ze stali nierdzewnej. 

Jakie są korzyści płynące z korzystania z huśtawek KOMPAN?

Poza wspaniałą zabawą, huśtawki rozwijają ważne aspekty umiejętności motorycznych. Np. w trakcie huśtanie dzieci rozwijają zręczność, balans, koordynację i poczucie przestrzenne. Wszystkie te umiejętności są potrzebne w trakcie codziennego poruszania się. Huśtanie ćwiczy mięśnie ramion, nóg, tułowia i siłę kości w trakcie zeskoków. 

Ruch w trakcie huśtania wymaga od młodszych dzieci przewidywanie skutku i zarządzania rytmem. Wysokość i prędkość huśtania trenują umiejętność oceny dystansu i wysokości. To ważne umiejętności poznawcze, które są niezwykle ważne dla rozwoju dziecka. 

Czy huśtawki to zabawa indywidualna? 

Różne huśtawki zapewniają różne możliwości społecznych interakcji. Ptasie Gniazdo od KOMPAN oferuje miejsce dla wielu dzieci, które będą siedzieć, stać lub leżeć, jest to bardzo inkluzywne rozwiązanie. W trakcie huśtania na Wahadle Cocowave dzieci muszą współpracować i negocjować, w tym samym momencie otwarty design zapewnia łatwy dostęp. Huśtawki są wspaniałym miejscem inkluzywnej zabawy i trenują ważne umiejętności społeczne. 


POTRZEBUJESZ PORADY? 

Mamy prawie 50 lat doświadczenia i będziemy Ciebie wspierać przez cały czas trwania projektu.